suurin uhka suomelle on venäjä
nostetaan nyt
kissa pöydälle
15539
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
kerro
Älä luota koskaan venäläiseen. Vain tyhmät luottavat. Venäläinen kusettaa aina. Se porukka ei ole koskaan tehnyt mitään hyvää Suomella/suomalaisille miettikää itse. Venäläiset ulos Suomesta!
toi on hyvä periaate olemme Suomalaisia,eikä Venäläiset saa tätä maata alkaa ostamaan.
Mitähän ne ajattelee venäjällä kun suomalaiset ostavat sieltä tontteja ja liikehuoneistoja.
Tiedän parilla tutulla olevan kerrostalo kämpät venäjällä.
meinaa tehdä samaa juttua tännekkin,jos kerran Suomalaiset on niiden maasta ostaneet.
Empä kyllä itse muutaisi ollenkaan Venäjälle.
Täällähän noi Venäläiset aikoo ostaa kaikki mitä on mahdollista.
Suoraan sanottuna koko Suomen.
Mihinkähän sitten kun ei Suomalaisia kohta olla.
Venäläiset pilaa lopunkin kauneuden Suomen luonnosta.
Jos joku sanoo näin niin se on jämpti niin mun iskä oli sodassa ja voi joutu saatanas nääs koville, mä en en toivo teille kelleekkään sitä samaa helevettiä
Kertooko kansallisuus sen, onko ihminen luottamisen arvoinen? Luuletko todellakin ettei kusettajia löydy suomalaisten keskuudessa? Tunnen monta venäläistä ja kaikki ovat olleet luottamuksen arvoisia :)
se on jo Arkadianmäen miehittänyt eduskuntamme. Isossa joukossahan tyhmyys aina tiivistyy. Nuo 200 200 200 on jo jo sellainen joukko veronmaksajien elätettäviä potaskan puhujia ja puhumisen auttajia, että kyllä pienessä maassa siinä jo järki karkaa:)
Siinä se Suomen todellinen uhka. Tottakai "rautaa rajalle" linjakin jotain oli, mutta enpä usko olevan tämän päivän järkeä hirvittävästi.
Ja kissaa ei pöydälle!. Mummovainaa ruokailun jälkeen komensi etsimään kissan jostain nurkasta, jotta pyyhkäisee sillä pöydän. Kissa löytyi, nostettiin pöydälle, mummo pyyhkäisi sillä. Katti mokoma ei vain oikein tykännyt ja karkasi. Viikko meni, kunnes löytyi.
heikäläisiä ei ydinaseilla pysäytetä.
se teitin kissa sieltä pöydältä.
on nähty. rikollissakkia koko porukka. jos menee moskovassa kahville, niin heti hävii kännykkä. sellaista juupas eipäs porukkaa. pelottelee maailmaa ydinaseilla.
..uhka suomelle on kasvava mediauskonto aka media typeryys..aahh julkkiksep palvaanteitä ja seitsemän päivää..aaahhh ja tauti leviäää..
mediauskonto,kappa jne,,,,,
..tiedä suomalaisista julkkiksista mitään..tai trendejä..
on venäläisillä ...onneksi en ole enää sitä näkemässä..