Mitä sinkku harrastaa?

Monet sanovat, että "harrastuksen parissa" tapasin naisen/miehen. Olen kovin yksinäinen nykyään, naisia tapaan työssä hyvin harvoin/ei oikein mahdollisuuksia jutellakkaan, ainoa paikka, jossa tapaan naisia on baari (ei hyvä).
Haluaisin siis keksiä itselleni harrastuksen. Punttisalia on tullut pari vuotta harrastettua, tosin pelkkiä karuja miehiä meidän salilla :), joten jätetään punttisali pois laskuista (enää en siis käy salilla, kuntoilen kotikonstein).

Kertokaas siis hyvät sinkut, mitä ihmettä harrastatte, kun kerran tapaatte vastakkaista sukupuolta?
121352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

pornon katsomista ja tumputtamista.

Äänestä

Koita jotain noita jumppa systeemejä ton salilla olemisen sijaan. Esim. bodypump on tarkoitettu niin miehille kuin naisillekkin eikä oli mikään pelkkä naisten juttu niin kuin jotkut miehet aina selittää. On myös oikeasti tehokasta ja ellet ole todella huippukunnossa niin ekat kerrat tulee olee aika raskaita. Ja niissä käy paljon naisia joten siinä on monta hyvää syytä. :)

Toisaalta tällä omalla salilla missä itse käyn niin käy myös paljon naisia kun se ei ole mikään kaupungin ilmainen sali missä käy ne sikaniskat nostelee 200kg takakyykkyi. :)

Äänestä
  • ja vielä kerran Ei.
    Tuskin monikaan nainen kiinnostuu jumppaavasta miehestä! Minusta ainakin on hassun näköistä, kun mies jumppaa.
    Tanssikurssi on aivan eri asia.

    Äänestä

heppoja, hotjoogaa, salsaa ehkä grönlantilaista helmikirjontaa :)

Äänestä

Valokuvaus, maastopyöräily, urbex, lenkkely, koirat, kalastus satunnaisesti ja kirjallisuus pintaraapaisun tapaisesti.

Ei näissä hommissa ainakaan naisia tapaa se on melkeimpä varma.

Äänestä

...kirjallisuutta, luontovalokuvausta, laulua, tanssia. Joskus karatea tai jousiammuntaa.

Äänestä
  • "Joskus karatea tai jousiammuntaa."

    Mä: Ammutaanko samaan tauluun?
    Sä: Haluuks turpaan?

    Äänestä

Pari pointtia: harrasta siksi, että pidät siitä mitä teet. Samalla voi tavatakin jonkun. Se on fakta ettei missään jumppasaleilla tms. ryhmäliikuntapaikassa juurikaan toisiin tutustuta. Sinne mennään liikkumaan. Parhaita tutustumispaikkoja on sellaiset, joissa toimintaa tehdä vuorovaikutuksessa toisten kanssa. Esim. vaikka kaikki teatteritoiminta tai mikä vaan missä keskustellaan. Okei tanssikurssi tms. on poikkeus tohon liikuntajuttuun.

Äänestä
  • Mitä itse tossa kävin testailemassa niin kyllä siellä olisi voinut tutustua aika helpollakin. Siinä ennen jumpan alkua menee varmaan joku 10min kun otetaan ne omat paikat ja odotellaan vetäjän saapumista.
    Helposti pystyisi keskustelemaan vieressä olevan kanssa ja tietenkin ohjelman päätyttyä kun viedään varusteita pois niin siinäkin kerkeisi juttelemaan vaikka juuri siitä edellisestä tunnista tj. :)

    Tietenkin toi pitää paikkansa ettei mitään kannata harrastaa sen takia että tapaisi jonkun. Mutta jos kiinnostaa tollanen yleinen kuntoilu niin ei noi jumpat ole yhtään huonompia vaihtoehtoja. :)

    Äänestä

latinalaistansseja
bodyfitnessiä
notkeusakrobatiaa
cheerleadingiä
spinningiä

Kyllä sieltä uusia tuttavuuksia löytyy. Joka puolelta :) . Harrasteen parissa törmää helposti samanhenkisiin ihmisiin.

Äänestä

Kysyin myös siksi, että saisin uusia ideoita harrastukseksi. Plussaa toki se, että tapaisi naisia sen avulla, mutta ehkä kuitenkin enemmän oman täysjärkisyyden säilyttämiseksi. :)
Eka viesti taisi olla siinä suhteessa harhaanjohtava, pahoitteluni, mutta kiitos tähänastisista vastauksista.

P.s. Tuo maastopyöräily voisi olla ihan mielenkiintoista, olenpa sitä joskus harkinnutkin. Ja jos en ihan väärin muista, niin joku kaveri (tai kaverin kaveri) sitä harrastikin jossain muodossa..

Äänestä

kielikurssia, tanssikurssia, joogaa, jotain kädentaitokurssia joka sopii molemmille sukupuolille...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kerrohan kirjoitti:

Monet sanovat, että "harrastuksen parissa" tapasin naisen/miehen. Olen kovin yksinäinen nykyään, naisia tapaan työssä hyvin harvoin/ei oikein mahdollisuuksia jutellakkaan, ainoa paikka, jossa tapaan naisia on baari (ei hyvä).
Haluaisin siis keksiä itselleni harrastuksen. Punttisalia on tullut pari vuotta harrastettua, tosin pelkkiä karuja miehiä meidän salilla :), joten jätetään punttisali pois laskuista (enää en siis käy salilla, kuntoilen kotikonstein).

Kertokaas siis hyvät sinkut, mitä ihmettä harrastatte, kun kerran tapaatte vastakkaista sukupuolta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu