mistä kiikastaa

mitä seuraavaksi

eräs nainen jonka olemassa olon olen aina tietänyt ja joka on tuttu kavereiden kautta ottanut jatkuvasti yhteyttä netin ja puhelimen välityksellä. aiemmin olemme tietäneet toisemme mutta emme ikinä jutelleet jne..
muutaman kerran oon iha "normaalissa" en deittimielessä pyytänyt tapaamista mutta aina tuntuu olevan jokin este!! yhteyksissä ollaan kuitenkin päivittäin ja tämä yhteyden pito ei ole kuitenkaan vain kaverillista mutta ei myöskää suoraan mitään suhteen aloittamista koskevaa, flirttiä on ilmassa molemminpuolin koko ajan..
eli mitä tehdä seuraavaksi? kysyä suoraan mitä peliä tää on vai jatkaa samaa rataa jos tästä jotain tulisi sillä tyylillä kuitenkin?
ps.nainen on ihannenainen jota en missään nimessä halua suututtaa/menettää...

7

923

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jos noin hyvin menee

      Ilmeisesti ei kiikasta mistään paitsi sinusta. Tai korkeintaan väännätät tyhjästä ongelmaa?

      • tuntuu vaan

        et jotenki kiinnostus hiipuu pikku hiljaa mut miks jos ihme kyllä vielä nainen "alottanu"!! tai sitten vaan tuntuu ja pitää antaa ajan kulua? :)


      • mitäs täältä kyselet
        tuntuu vaan kirjoitti:

        et jotenki kiinnostus hiipuu pikku hiljaa mut miks jos ihme kyllä vielä nainen "alottanu"!! tai sitten vaan tuntuu ja pitää antaa ajan kulua? :)

        jos nainen on aloittanut ja sä täällä vielä päivittelet sormi suussa ihmettelemässä, että mitä nyt, niin varmaan loppuu kohta. Ei rautalankaa riitä enää selvän asian vääntämiseen. Ajan kuluminen ei toisaalta muuta mitään. Jos ei ole nyt mitään, niin ei siinä aika mitään tee, korkeitaan haalistaa kaiken.


      • kai sitten
        mitäs täältä kyselet kirjoitti:

        jos nainen on aloittanut ja sä täällä vielä päivittelet sormi suussa ihmettelemässä, että mitä nyt, niin varmaan loppuu kohta. Ei rautalankaa riitä enää selvän asian vääntämiseen. Ajan kuluminen ei toisaalta muuta mitään. Jos ei ole nyt mitään, niin ei siinä aika mitään tee, korkeitaan haalistaa kaiken.

        tarvii vaan sitten saada tapaaminen aikaseksi ja mennä kysyä suoraan!?


      • mitä epäselvää sulla on
        kai sitten kirjoitti:

        tarvii vaan sitten saada tapaaminen aikaseksi ja mennä kysyä suoraan!?

        Edelleen et siis tiedä mitä tehdä ja kysyt tuotakin.
        Kuule varmaan nyt kannattaa sitten unohtaa koko juttu, suahan sais kädestä pitäen taluttaa joka asiaan. Tee itse kuten haluat ja miltä tuntuu tai ole tekemättä, mutta itse se pitää päättää.


    • liitos

      Jos pidät mielessä ajatusta, että "en halua missään nimessä
      halua suututtaa/menettää", olet lähtenyt liukkaalle jäälle.
      Älä pelkää kaatumista. Eli suututtamistakaan.
      Muista vain, että ANTEEKSIPYYNTÖÄ VOI KÄYTTÄÄ.

      Ja se selventää ilmaa todella raikkaasti.
      Saat naisiin anteeksipyynnöllä paljon
      tehokkaamman otteen kuin virallisella käytöksellä.
      Suostu vain ajattelemaan, että samaa virhettä ei
      tarvitse toistaa.
      Se ei toistu kun suostut ajattelemaan syitä.

      • =)=)=)=

        kuulostaa hyvältä, ja näyttää hyvältä, "uusi aika" sovittuna! =)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      179
      13494
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      158
      5483
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4920
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3709
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      40
      2843
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      128
      2042
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      119
      1783
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      372
      1697
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      137
      1515
    Aihe