Feikki kengät?

minnnäää

Tietääkö joku jotain sivustoa jossa myydän esim. feikki Lacoste kengät?
Tai vaan jotai feikkiä, ei viitsis ostaa oikeat ku ne maksaa ni paljo ku voi saada feikit halvemalla..
Oon yrittäny hakea netistä mutten oo löytäny viel mitää sivustoo ...

15

4418

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Buahahaaa

      "Oon yrittäny hakea netistä mutten oo löytäny viel mitää sivustoo ..."

      Feikkien myyminen on laitonta joten hankala niitä on kaupata avoimesti jollain nettisivulla...

      Feikit ovat noloja, jos ei ole varaa aitoihin niin ole ilman.

      • rftgjuio

        Ite en ole ikinä tajunnut enkä tule tajuamaan minkä helvetin takia joku tuhlaa pienen omaisuuden johonkin popoon josa maksaa vain sen merkki.
        Jos mulle tuotas nokan eteen täysin samanlaiset kengät mutta toiset maksaa iha helvetisti ja toiset halvat, niin totta helvetissä mä sen halvan kopion ottaisin :D Mutta niin, netistä sellasia ei saa ostettua koska laitontahan se on mutta esim. thaimaasa ja muuala voi iha helposti ostaa pilkka hintaan feikkituotteita. Ite en ikinä menis ostamaan yhtään yli 100e maksavaa tuotetta jos sen halvemmalaki saa, on parempaaki käyttöä rahale. Köyhyyttä on turha syyttää ko itelä o rahaa kuin roskaa mutta en kyllä tuhlaa ikinä rahaani roskaan. :)


      • MAKKARAVEERA

        AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

        onhan niitä jonkulaisia feikkejä.
        eikä ole laitonta kuten mm.
        ellokselta saa feikki converset =)
        loko vaan aivan erilainen.
        ne kengät nimittäin havittelee aitoja tennareita

        mut ei semmosia feikkejä kyllä mun mielestä
        ole kuten lacoten.....

        säästäkää rahaa vaan aitoihin :---)


      • ...
        rftgjuio kirjoitti:

        Ite en ole ikinä tajunnut enkä tule tajuamaan minkä helvetin takia joku tuhlaa pienen omaisuuden johonkin popoon josa maksaa vain sen merkki.
        Jos mulle tuotas nokan eteen täysin samanlaiset kengät mutta toiset maksaa iha helvetisti ja toiset halvat, niin totta helvetissä mä sen halvan kopion ottaisin :D Mutta niin, netistä sellasia ei saa ostettua koska laitontahan se on mutta esim. thaimaasa ja muuala voi iha helposti ostaa pilkka hintaan feikkituotteita. Ite en ikinä menis ostamaan yhtään yli 100e maksavaa tuotetta jos sen halvemmalaki saa, on parempaaki käyttöä rahale. Köyhyyttä on turha syyttää ko itelä o rahaa kuin roskaa mutta en kyllä tuhlaa ikinä rahaani roskaan. :)

        "Ite en ole ikinä tajunnut enkä tule tajuamaan minkä helvetin takia joku tuhlaa pienen omaisuuden johonkin popoon josa maksaa vain sen merkki."

        Nyt oli kai kyse siitä, että jollekin se merkki on niin tärkeä että pakko saada feikit sen "merkin" takia. Mitä järkeä ostaa jotkut paskalaatuiset feikkilacostet jos Suomesta voi löytää samantapaiset "merkittömät" kengät, jotka kestävät käyttöä eivätkä maksa maltaita?! Joistakin tuotteista tehtaillaan myös hieman korkealaatuisempia väärennöksiä, jotka eivät enää ole edes halpoja.


    • kkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

      on molemmat laittomia toimia. SORRY sakka narahtaa melko helposti, ja kamat jää tulliin.

    • mmimmu.

      LOL eikö oo varaa aitoihin lacosteihin? mulla ainaki on kolmet lacostet. tee vaikka töitä ja kerää rahaa hyvä ihminen. Ei ne minusta niin kalliita ole.

    • Duffy fani

      Semmonen merkki kuin Duffy tekee mun mielest hyvän näköisiä kopioita Lacostesta ja muistakin merkeistä.

      Nyt ostin kaupasta valkoset tossut, missä levee tarra päällä. Ne on ihan Lacosten näköset kaukaa. Ainoa ero on merkki ja se, et ne ei oo nahkaa. Mut hintakin oli puolet halvempi.


      Vieressä oli nahkasia Lacosteja ja oli niissä pieni ero, mut ei kaukaa todellakaan huomaa. Ja mun käytössä ne kestää kesään asti kumminkin.

      • kaisa^

        mulla on aidot lakostet mut ne ei oo nahkaa?0;;
        mistä saa niken kenkii? tiiättekö?


      • uuuuuuuuuh
        kaisa^ kirjoitti:

        mulla on aidot lakostet mut ne ei oo nahkaa?0;;
        mistä saa niken kenkii? tiiättekö?

        Miks joku haluu käyttää jotain ällöi muovikenkii?


    • Converseaaaaaaaa

      Metsästä aitoja.
      Mä sain aidot 30e. Ei kannata ostaa feikkei.

    • herrrjagerhadd

      Jätä koko lacostet väliin.

      Turha ja yliarvostettu merkki joka alkaa olla jo nolo.

    • gy

      Teini liimakenkiä, heh.
      Ostakaa kunnon kenkiä, niitä saa samalla rahalla ja suutari voi ne korjata kun pohja kuluu. Ja jos osaa hoitaa oikein niin kestää kauan. Eikä ne kaikki oo setä/täti-popoja, vaan löytyy myös nuorekkaita.

      Myös kaikin puolin ekologinen teko.

      No, muoti kengäthän ei tartte kestääkään kun yhden "kauden", onpahan hikipajoissa töitä.

    • Anonyymi

      Kaikki ke göt joilla voi kävellä, ovat aidot kengät.

    • Anonyymi

      https://x.com/H3O2live/status/1859809623882277237?s=19

      Onko näiden kenkien valmistus ja yritys jo loppunut?
      Punakenkiä ym cabalille.

    • Anonyymi

      Feikki louboutin tyyliset korkkarit hakusessa. Oisko ehdottaa sivua joka myy?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6204
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4812
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      99
      3082
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      30
      2902
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2145
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1526
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      337
      1091
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      91
      1079
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1006
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      784
    Aihe