Tietääkö joku jotain sivustoa jossa myydän esim. feikki Lacoste kengät?
Tai vaan jotai feikkiä, ei viitsis ostaa oikeat ku ne maksaa ni paljo ku voi saada feikit halvemalla..
Oon yrittäny hakea netistä mutten oo löytäny viel mitää sivustoo ...
Feikki kengät?
15
4239
Vastaukset
- Buahahaaa
"Oon yrittäny hakea netistä mutten oo löytäny viel mitää sivustoo ..."
Feikkien myyminen on laitonta joten hankala niitä on kaupata avoimesti jollain nettisivulla...
Feikit ovat noloja, jos ei ole varaa aitoihin niin ole ilman.- rftgjuio
Ite en ole ikinä tajunnut enkä tule tajuamaan minkä helvetin takia joku tuhlaa pienen omaisuuden johonkin popoon josa maksaa vain sen merkki.
Jos mulle tuotas nokan eteen täysin samanlaiset kengät mutta toiset maksaa iha helvetisti ja toiset halvat, niin totta helvetissä mä sen halvan kopion ottaisin :D Mutta niin, netistä sellasia ei saa ostettua koska laitontahan se on mutta esim. thaimaasa ja muuala voi iha helposti ostaa pilkka hintaan feikkituotteita. Ite en ikinä menis ostamaan yhtään yli 100e maksavaa tuotetta jos sen halvemmalaki saa, on parempaaki käyttöä rahale. Köyhyyttä on turha syyttää ko itelä o rahaa kuin roskaa mutta en kyllä tuhlaa ikinä rahaani roskaan. :) - MAKKARAVEERA
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
onhan niitä jonkulaisia feikkejä.
eikä ole laitonta kuten mm.
ellokselta saa feikki converset =)
loko vaan aivan erilainen.
ne kengät nimittäin havittelee aitoja tennareita
mut ei semmosia feikkejä kyllä mun mielestä
ole kuten lacoten.....
säästäkää rahaa vaan aitoihin :---) - ...
rftgjuio kirjoitti:
Ite en ole ikinä tajunnut enkä tule tajuamaan minkä helvetin takia joku tuhlaa pienen omaisuuden johonkin popoon josa maksaa vain sen merkki.
Jos mulle tuotas nokan eteen täysin samanlaiset kengät mutta toiset maksaa iha helvetisti ja toiset halvat, niin totta helvetissä mä sen halvan kopion ottaisin :D Mutta niin, netistä sellasia ei saa ostettua koska laitontahan se on mutta esim. thaimaasa ja muuala voi iha helposti ostaa pilkka hintaan feikkituotteita. Ite en ikinä menis ostamaan yhtään yli 100e maksavaa tuotetta jos sen halvemmalaki saa, on parempaaki käyttöä rahale. Köyhyyttä on turha syyttää ko itelä o rahaa kuin roskaa mutta en kyllä tuhlaa ikinä rahaani roskaan. :)"Ite en ole ikinä tajunnut enkä tule tajuamaan minkä helvetin takia joku tuhlaa pienen omaisuuden johonkin popoon josa maksaa vain sen merkki."
Nyt oli kai kyse siitä, että jollekin se merkki on niin tärkeä että pakko saada feikit sen "merkin" takia. Mitä järkeä ostaa jotkut paskalaatuiset feikkilacostet jos Suomesta voi löytää samantapaiset "merkittömät" kengät, jotka kestävät käyttöä eivätkä maksa maltaita?! Joistakin tuotteista tehtaillaan myös hieman korkealaatuisempia väärennöksiä, jotka eivät enää ole edes halpoja.
- kkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
on molemmat laittomia toimia. SORRY sakka narahtaa melko helposti, ja kamat jää tulliin.
- mmimmu.
LOL eikö oo varaa aitoihin lacosteihin? mulla ainaki on kolmet lacostet. tee vaikka töitä ja kerää rahaa hyvä ihminen. Ei ne minusta niin kalliita ole.
- Duffy fani
Semmonen merkki kuin Duffy tekee mun mielest hyvän näköisiä kopioita Lacostesta ja muistakin merkeistä.
Nyt ostin kaupasta valkoset tossut, missä levee tarra päällä. Ne on ihan Lacosten näköset kaukaa. Ainoa ero on merkki ja se, et ne ei oo nahkaa. Mut hintakin oli puolet halvempi.
Vieressä oli nahkasia Lacosteja ja oli niissä pieni ero, mut ei kaukaa todellakaan huomaa. Ja mun käytössä ne kestää kesään asti kumminkin.- kaisa^
mulla on aidot lakostet mut ne ei oo nahkaa?0;;
mistä saa niken kenkii? tiiättekö? - uuuuuuuuuh
kaisa^ kirjoitti:
mulla on aidot lakostet mut ne ei oo nahkaa?0;;
mistä saa niken kenkii? tiiättekö?Miks joku haluu käyttää jotain ällöi muovikenkii?
- Converseaaaaaaaa
Metsästä aitoja.
Mä sain aidot 30e. Ei kannata ostaa feikkei. - herrrjagerhadd
Jätä koko lacostet väliin.
Turha ja yliarvostettu merkki joka alkaa olla jo nolo. - gy
Teini liimakenkiä, heh.
Ostakaa kunnon kenkiä, niitä saa samalla rahalla ja suutari voi ne korjata kun pohja kuluu. Ja jos osaa hoitaa oikein niin kestää kauan. Eikä ne kaikki oo setä/täti-popoja, vaan löytyy myös nuorekkaita.
Myös kaikin puolin ekologinen teko.
No, muoti kengäthän ei tartte kestääkään kun yhden "kauden", onpahan hikipajoissa töitä. - Anonyymi
Kaikki ke göt joilla voi kävellä, ovat aidot kengät.
- Anonyymi
https://x.com/H3O2live/status/1859809623882277237?s=19
Onko näiden kenkien valmistus ja yritys jo loppunut?
Punakenkiä ym cabalille. - Anonyymi
Feikki louboutin tyyliset korkkarit hakusessa. Oisko ehdottaa sivua joka myy?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215804- 601967
- 251409
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom2301215- 741125
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,531077Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️661059Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1431036- 511032
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle58985