olen älyttömän ihastunut poikaystäväni kaveriin, joka on mua pari vuotta vanhempi.
se on just sitä tyyppiä joka on tottunut saamaan ihan kenet haluaa.
miten voisin ilmaista olevani kiinnostunut siitä, (sillee etten kuitenkaan täräyttäis päin naamaa ihan kaikkia totuuksia) niin ettei tavallaan olis mahdollisuutta tulla nöyryytetyksi ja torjutuksi...
vai onko tällaista keinoa ollenkaan?
poikaystävän kaveri kiinnostaa
11
2167
Vastaukset
- kljdfsigfv
että mitäköhän mieltä sun poikaystävä olis jos bongaat sen frendin..?
- Lihanuija 2000
Voi olla että alkaa liha tummumaan. Ja haluatko tyttö 16w ihan oikeasti pilata jätkäsi ja sen kaverin välit? Vai sen tyyppinen että saa ihat kenet haluaa....huoh.
- missään määrin fiksu
se ei vastaa sun pokauksiis. kavereiden naisiin tai exiin ei kosketa.
korkeintaan luvan kanssa.- #m34v..
Kun muistelee omaakin nuoruutta. Serkulla oli äärimmäisen nätti tyttökaveri. En valehtele yhtään, oli ihan Kiira Korven näköinen/tasoinen. Se kun rupes lähentelemään, kyllä se teki tiukkaa. Olohuoneessa saattoi nojailla minua vasten tai alkoi kampaamaan hiuksiani. Serkku katseli jo vähän kieroon ja kyllä minua hävetti. Mutta se periaate on aina ollut etten kavereiden naisiin koske, pätee vielä tänäkin päivänä toki.
- tasokas ja "tasokas"
#m34v.. kirjoitti:
Kun muistelee omaakin nuoruutta. Serkulla oli äärimmäisen nätti tyttökaveri. En valehtele yhtään, oli ihan Kiira Korven näköinen/tasoinen. Se kun rupes lähentelemään, kyllä se teki tiukkaa. Olohuoneessa saattoi nojailla minua vasten tai alkoi kampaamaan hiuksiani. Serkku katseli jo vähän kieroon ja kyllä minua hävetti. Mutta se periaate on aina ollut etten kavereiden naisiin koske, pätee vielä tänäkin päivänä toki.
taas yks joka tosiasiassa ajattelee näitä "tasoja".
Ihana kun on noin sivistyneitä ihmisiä, ei muuta kun akat lokeroihin ja tasojen mukaan tietysti.
Jos suoraan kysyttäis, ei tunnustais, mut tässä tuli ihan vapaaehtoisesti taas ilmi, että tasot on. Voi olla nätti ,mut toiset on ylimielisiä. - #m34v..
tasokas ja "tasokas" kirjoitti:
taas yks joka tosiasiassa ajattelee näitä "tasoja".
Ihana kun on noin sivistyneitä ihmisiä, ei muuta kun akat lokeroihin ja tasojen mukaan tietysti.
Jos suoraan kysyttäis, ei tunnustais, mut tässä tuli ihan vapaaehtoisesti taas ilmi, että tasot on. Voi olla nätti ,mut toiset on ylimielisiä.Halusin vain ilmaista sen että tyttö oli hemmetin nätti ja kyllähän se harmitti, kun olisin itse tavannut tytön ennen serkkua. Mutta kavereiden naisiin en koske oli sitten kuin tasokas tahansa.
Itsehän jurripäissäni kävin polkemassa frendin exää. Otin asian puheeksi ja kaveri vain totesi, että nyt kävi näin. Tiedän tosin heppuja, jotka pistäisivät läskin tummumaan, jos niiden entisiin koskisi.
Kysymys kuluu, miksi? Säilyykö miehellä joku optio naiseen suhteen päätyttyä? Itse olen kuvitellut asuvani 2000-luvun sivistysvaltiossa, jossa ihmisellä on täysi vapaus tehdä sukuelimillään mitä haluaa.- tietenkin!!
gwot kirjoitti:
Itsehän jurripäissäni kävin polkemassa frendin exää. Otin asian puheeksi ja kaveri vain totesi, että nyt kävi näin. Tiedän tosin heppuja, jotka pistäisivät läskin tummumaan, jos niiden entisiin koskisi.
Kysymys kuluu, miksi? Säilyykö miehellä joku optio naiseen suhteen päätyttyä? Itse olen kuvitellut asuvani 2000-luvun sivistysvaltiossa, jossa ihmisellä on täysi vapaus tehdä sukuelimillään mitä haluaa.kyl mul ainakin välit kylmenis kaveriin joka kävis polkemassa mun ensirakkautta jonka kanssa seurustelin 3 vuotta.
ja kylhän sitä saa tehä mitä haluaa tässä maailmassa mut siihen kuuluu kanssa vastuu.
noi naiset on sen verran kieroja kapineita et ties vaik kostonhalussaan just antasivatkin helposti exien frendeille. ei kannata kaikkee panna mikä antaa.
tietysti jos joku kävis polkee muijaa jonka kanssa seurustellu joskus 5v sit kuukauden ni mitä väliä sil on.
etenkin pidempiaikasissa suhteissa jos on asunutkin yhdessä jää helposti tunteita exää kohtaan ja se ero on sattunut monen syyn summasta.
tolla tavalla saatat polttaa näppis.
- heti nyt
Jos sinulla on tuollaisia ajatuksia, niin eroa kipin kapin poikaystävästäsi. Tekisit siinä hyvän teon kaveriasi, mutta ennen muuta itseäsi kohtaan.
Kun ero on selvä ja asiat työstetty ja taakse jätetty, niin ala sitten vasta yrittää muita. En sitten tiedä kuinka viksua siinäkään tilanteessa on vokotella eksän kavereita. Aiheutat kuitenkin vähemmän tuhoa, kuin jos nyt seurustellessasi yrität muita. Pettäminen on paha juttu ennenkaikkea itsellesi - toki myös seurustelukumppanille. - miestä kiinnosta
joku teinityttö.
- Kyllä kiinnostaa
ja todella paljon, niih!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1193412Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.351958Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.881202- 93965
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125922- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25827