Moi! Oon 20 vuotias nainen! Ollaan oltu yhdessä mieheni kanssa 4 vuotta. Kihloihin mentiin noin vuosi sitten! Nyt olisi tarkoitus muuttaa yhteen! Meillä menee hyvin ja olen hänen kanssaan onnellinen,mutta mulla on yks todella iso ongelma! Sillon kun olen kännissä tai ihan selvinpäin niin haaveilen välillä seksistä yhden toisen miehen kanssa.. en ymmärrä minkä takia :S Koska rakastan omaa miestäni todella paljon! mitä mulle on tapahtumassa? :S kertokaa omia mielipiteitä asiasta!
Apua tarvitseva!
4
478
Vastaukset
- horijoppia
Älä läträä viinalla.
- mr orange
Kaikki me fantasioimme jostakin jännittävästä. Toiset uskaltavat myöntää sen itselleen ja muille toiset eivät. Kaikkia fantasioita ei ole tarkoitettu toteutettaviksi.
Jos himosi on kuitenkin pakkomielteen luokkaa, käy kokeilemassa onko seksi etärakkautesi kanssa ihanaa. Jos ei ole, himo loppuu aivan itsestään. Jos on ihanaa, harkitse vielä kannttaako muuttaa yhteen kihlattusi kanssa. Kaikki me me teemme joskus vääriä valintoja. Sitten pitää tehdä uusi valinta.- jarona
ei pettäminen ikinä kannata. Jos sulla todella on joku pakkomielle johonkin toiseen, et ehkä ole kypsä suhteeseen. Jos sulla on vaan joku pikku fantasia joka ei sen enempää kiinnosta niin unohda se. Mutta mieluummin kannattaa jättää kuin pettää.
- tuollainen
jarona kirjoitti:
ei pettäminen ikinä kannata. Jos sulla todella on joku pakkomielle johonkin toiseen, et ehkä ole kypsä suhteeseen. Jos sulla on vaan joku pikku fantasia joka ei sen enempää kiinnosta niin unohda se. Mutta mieluummin kannattaa jättää kuin pettää.
Ensimmäinen on harvoin viimeinen miessuhde. Näin se vaan on.
Tärkeää on olla rehellisen sekä itsellesi että kumppanillesi. Mieluummin kannattaa jättää kuin pettää, kuten edellinenkin kirjoittaja sanoi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15511938
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1495430Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434477Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392738Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3611601Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021506Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361451