Eikö vanhainkoteja voisi

muuntaa pakolaisten vastaanottokeskuksiksi?

Näin saataisiin vanhusten harmaaseen arkeen hieman väriä ja he voisivat osaltaan maksaa yhteistä velkaamme vähäosaisille pakolaisille.
3147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siellä sitten pääsisi eteläisten hedelmien makuun mummot ja niin menisi perinnöt tuoreiden siippojen hallintaan.

Perintöjään jo odottelevat jyrkästi vastustavat.

Äänestä
  • eteläisten hedelmien intregroitumista suomalaiseen yhteiskuntaan?

    Äänestä

  • Maksamme velkaa kirjoitti:

    eteläisten hedelmien intregroitumista suomalaiseen yhteiskuntaan?

    Mutta perintöjään ennakkoon laskeskelevat eivät sulata moista.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Maksamme velkaa kirjoitti:

muuntaa pakolaisten vastaanottokeskuksiksi?

Näin saataisiin vanhusten harmaaseen arkeen hieman väriä ja he voisivat osaltaan maksaa yhteistä velkaamme vähäosaisille pakolaisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu