Eileinen MOT ohjelma on hyvä

Kannataa katsoa miten köyhiä suomessa voikaan olla. Järkyttävää että kukaan päättäjä ei halua auttaa meitä köyhiä.
5706
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ohjelmassa esiintynyt lehdenjakaja oli kaiketi saanut karenssin kun ei ollut lähtenyt työstään osoitetulle kurssille. Eipä ole aiemmin mieleen tullut, että työssäollessaankin voi itselleen karenssin hankkia.

Äänestä
  • ja mätkäistä niitä miten sattuu.

    Äänestä

  • lain yläpuolella kirjoitti:

    ja mätkäistä niitä miten sattuu.

    Otin loparit oltuani lomautettuna yli 200 päivää, jolloin on oikeus saada irtisanomisajan palkka, eikä työkkäri voi työsopimuslain mukaan antaa karenssia em. tapauksessa.
    Työkkärin karenssiautomaateilla oli kuitenkin pakkomielle saada mulle karenssi aikaan, joten jouduin liiton lakimiesten kautta hoitamaan asian, eikä karenssiautomaatti tällä kertaa toiminut. Myöhemmin järjestellessäni itselleni omatoimisesti hankkimaani koulutuspaikkaa, oli työkkärin suhtautuminen asiaan todella töykeää ja asiaa koskevan tiedon saanti vaikeaa tai melkein mahdotonta. Omatoimisuus tuntuu olevan työkkärin tantoille vaikea pala, kun eivät pääse tyrkyttämään omia paskakurssejaan ja orjatöitä.

    Äänestä

  • ...todettua työkkärissä, että sen firman mielettömyys jotakin aivan käsittämätöntä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohta tulee uusinta 10.30 kirjoitti:

Kannataa katsoa miten köyhiä suomessa voikaan olla. Järkyttävää että kukaan päättäjä ei halua auttaa meitä köyhiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu