Suomessa kaikki muut hiivatin sissiliikeet osoittelevat mieltään Helsingissä omiensa puolesta. Mutta miksi ei kukaan osoita mieltään Suomalaisten ja Suomen pärjäämisen puolesta. Meneekö tosiaan niin hyvin ettei aihetta ole mielenosoituksiin? Kysyn vaan.
Kukahan osoittaisi mieltä Suomen puolesta?
HÖPÖ HÖPÖ
7202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
miksi syyllistät toisia?
Vaan kysä onko aihetta, vai ollaanko tyytyväisiä nyky menoon ja työttömyyden kasvuun.
saada samanhenkisiä kavereita yhteen jonkun pitäisi järjestää joku tilaisuus siitä se lähtisi
On vain suuri apatia vallalla Suomessa.
Kunhan seuraavat eduskuntavaalit tulevat, niin jokainen voi äänestämällä osoittaa mieltä.
Maahanmuutoon tuumaus tauko heti ja nyt. Eikä antaa tilanteen kärjistyä joka varmasti seuraa jos homma jatkuu nykyisellään. Pitää olla rohkeutta viheltää peli poikki!
Suomalaiset on kaikki niin perusteellisesti peloteltu rarismisyytöksillä, ettei kukaan uskalla enää ajaa omia etujaan, kun ministeritär A. Thors leimaa välittömästi sinut rasistiksi.
Olemme nyt sellaisessa kaksinaismoraalin tilassa.
Toisaalta kaikki kansalaiset ovat vastaan esim. tätä tolkutonta joutilaitten rahtaamista ulkomailta veronmaksajien elätettäväksi, mutta siitä huolimatta ministerit yrittävät varmaan omastakin mielestään heppoisin syin perustella tekemiään virheitä maahanmuuttopolitiikassa.