mikä ärsytys..

disadora

Vasta muutaman kerran tällä palstalla käyneenä ajattelin kysyä että onko tämä todellakin aina näin ala-arvoista touhua? Esim.nuo viimeöiset yh-ämmittelytkin? Mikä ihmeen kakara kysyy mitä ajattelet kun näet yh-ämmän?
Mikä ihmeen kottarainen ja lenkki-juntti sitten on sellaisen pojun oikein kasvattanut? Ala-arvoiseen kysymykseen kun tällä kertaa kuuluu ehdottomasti ala-arvoinen vastaus kun poju ei muuta kieltä käsitä. Ja mitäs se poju sitten ajattelee kun näkee vkl-iskän? Herättääkö se sympatiaa kenties vai vihaa niitä ämmiä kohtaan taas? Jos näitä yh-ämmiä on liikaa niin takuulla on vkl-isiä just yhtä paljon ja missä lie vika? Ainakin osittain just tuollaisista pojuista jotka vasta opettelee naimaan eikä ymmärrä että kun sen laittaa sinne niin siitä voi syntyä jopa lapsi.Toivottavasti juuri tämä poju on täys tuhkamuna ettei vaan synny toista samanlaista.

5

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • YMMÄRRÄT!,

      asian tuolla tavalla kuin kirjoituksessasi sen ilmaiset, niin miksi sitten suutut.

      Niin? :)

      • disadora

        mikä vastaus...taidanpa lähteä kahville.


    • Koomapotilas

      Tämän palstan otsikkohan on Miehen logiikka.

      Kaikista miehistä ei koskaan kasva aikuisia, vastuuntuntoisia ihmisiä. Eikä kaikista naisistakaan. Silti ne lisääntyy ja usein myös keskenään, siis nämä vastuuttomat ja teinin asteelle jääneet tapaukset joiden kapeakatseiset ja kärjistyneet ajatusmallit imetään jo äidinmaidossa ja taputetaan aivokuoreen lapsuusvuosien "kasvatusmetodeina". Miten tuon jatkumon pysäytät?

      Seuraukset on sitten luettavissa täällä heidän öisinä aivopieruinaan.

      • jarona

        lapsen tasoiset joskus huijaavat ihan normaalejakin ihmisiä aluksi. Osa heistä osaa esittää oikeen ihanaa ihmistä ennen kuin totuus selviää. (esim. narsistit) Sitten voi olla jo myöhäsitä. Muuten totta toi kirjoituksesi.


    • scale

      Kyseisen repuusin seikkailut naismaailmassa rajoittuvat nettipornoon. Vituttaa se kai kun joku muu on todistettavsti päässyt pukille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4970
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1069
    4. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1033
    5. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      977
    6. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      75
      940
    7. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      8
      867
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      2
      822
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      55
      742
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      703
    Aihe