Autoliikkeiden pihat ja hallit täynnä autoja joissa niillä on isot summat kiinni. Todellinen arvo laskee joka viikko mutta hinnat eivät vaan putoa. Ihme porukkaa tuossa yrittäjäkunnassa. Aika kuluu ja kohta saa uuden samalla hinnalla kuin 3vuotta vanhan "vähän ajetun". Haloo, se on silti 3vuotias "vanhaa korimallia" oleva käytetty auto.
Lomautukset tulloo ja helemat paukkuu...
AutoVeke
3828
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
että saa uuden auton vanhan hinnalla?
ja ostaa sen uuden ja lakkaa valittamasta tai sitten oottaa kunnes niitten vanhojen hinnat ennenpitkää tippuu.Joittenkin pitäs vaan saada heti!uudenveroista!ja ilmaiseks!
On vain mahdollisuus odottaa,että hinnat putoavat.
Vinkkinä sanon,että eivät ainakaan muutamaan vuoteen sen nopeammin kuin ilman taantumaakaan.
On niillä liikkeillä aikaa odotella,että sinäkin menet itse kyselemään millä hinnalla saisit biilin itsellesi ja siinä tilanteessa tulet taas kusetetuksi.sama nyt tai myöhemmin sinä et ainakaan pärjää kaupoissa.