Nainen/Nainen

Mä vain.♠

Kumpi on parempi..? Nainen jolla pysyy vasara ja porakone käsissä, (ja jopa tietää mitä niillä tehdään, ja silti näyttää naiselta), vai NAINEN joka odottaa ovien avaamista ja muuta sellasta ja näyttää todella NAISELTA)..?Tunnetko itsesi vähemmän miehekkääksi ensin mainitussa seurassa..?

3

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *tyrsk*

      "Kumpi on parempi..? Nainen jolla pysyy vasara ja porakone käsissä, (ja jopa tietää mitä niillä tehdään, ja silti näyttää naiselta), vai NAINEN joka odottaa ovien avaamista ja muuta sellasta ja näyttää todella NAISELTA)..?Tunnetko itsesi vähemmän miehekkääksi ensin mainitussa seurassa..?"

      Ei, vaan minä naisena tunnen itseni hyvin vähän miehekkääksi ensin mainitusssa seurassa.:D

    • mieluummin....

      omatoimisen nikkarinaisen

    • Koska mä jokatapauksessa unohdan avata sen oven tai toilailen jotain täysin käsittämätöntä. Eihän sellaisessa tapanaiseudessa sinänsä mitään vikaa ole jos se on naisen omaa kivaa ja tuntuu hänestä mukavalta kunhan se ei vaadi toiselta paljoakaan osallistumista. Sit kun siitä tulee joku perkeleen teatteriesitys jossa on miehelle käsikirjoitettu rooli jota pitää noudattaa niin että neiti tuntee itsensä neidiksi niin sit mä tuikkaan kyl käsiksen tuleen ja menee hermo (tosin naiselta yleensä ensin niskoitteluuni ja töykeyteeni "itsestäänselvyyksissä").

      Mun vakaa uskoni on että naisessa on aina ihan riittämiin naispuoltakin vaikka se olis kuinka ei-stereotyyppinen farkkukansalainen joka ei sudi maaleja naamaan tai omaa valtavaa kenkäkokoelmaa. Jos näyttää naiselta ja omaa vähintään kohtuullisen värikkään tunne-elämän niin muu on suunnilleen valinnaista siinä femiinisyyden määrässä. Mun miehekkyys ei ole näet kytköksissä naiseen mitenkään, mä olen mies aina ja varmasti - jopa vaaleanpunaisissa sukkahousuissa mun miehuus ei mihinkään katoa sisältäni. Ne on vaan pinkit sukkikset, get over it! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      169
      12833
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      154
      5458
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4780
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3689
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2788
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      120
      1955
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      111
      1706
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      366
      1638
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      108
      1538
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1471
    Aihe