Itse en osaa päättää kolmesta, Volvo C30, uusin Nissan Micra vai sukkulamunan näköinen Honda Civic. Kaikki kamalan näköisiä tekeleitä joista Micran kulkusuunta selviä vain lyhtyjen väristä!
Mikä mielestänne
10
641
Vastaukset
Yksi kandidaatti lisää:
http://www.sfondideldesktop.com/Images-Cars/Renault/Megane/Renault-Megane-0001/Renault-Megane-0001.jpg
On se niin "tyylikästä" tuo nykyinen automuotoilu....- päättää
Onhan noita. Esim. nykyisten Audien keulat on aika hirveitä. Ja kun tuo koko keulan korkuinen grilli ympätään vielä Q7:n kaltaisen korkean tötterön nokkaan, niin lopputulos on lähinnä kammottava.
Toinen ehdokas voisi olla BMW X6. Kun otetaan ihan tyylikäs coupé ja korotetaan sen kylkiä 30 senttiä kynnyskotelon ja ikkunalinjan välistä, niin lopputulos on aikalailla sitä mitä saattaa odottaakin... - Retkuilija
1.Yaris
2.Micra
3.SSangyoung Rodius
4.Pontiac Aztec
5.Fiat Fiorino
6.BMW X sarja
7.Matiz
8.Citroen C1
Hienoja saakin sitten etsiä... - laatikkolinjalla
rumin on golf-saman näköinen 25v,toiseksi rumin polo-samasta syystä,niitten jälkeen hyundai getz
- kirjoittajalla...
Ole hajuakaan autojen muotoilusta.
Samaa perusmuotoilua ovat nuo kaikki Golf-luokan autot, ehkä ainoa, joka erottuu joukosta on Civic HB, ja sekin järkyttävällä nopeasti vanhentuneella "StarTrek"-muotoilullaan, uutena niin "moderni" malli näyttää nyt vuonna 2009 lähinnä nololta.Ei mikään ihme, että malli on ollut täysi floppi Euroopassa. - toinen...
kirjoittajalla... kirjoitti:
Ole hajuakaan autojen muotoilusta.
Samaa perusmuotoilua ovat nuo kaikki Golf-luokan autot, ehkä ainoa, joka erottuu joukosta on Civic HB, ja sekin järkyttävällä nopeasti vanhentuneella "StarTrek"-muotoilullaan, uutena niin "moderni" malli näyttää nyt vuonna 2009 lähinnä nololta.Ei mikään ihme, että malli on ollut täysi floppi Euroopassa....erottuja. Useimpien mielestä kamala, minusta komea:
http://www.desktopcar.net/wallpaper/35336-2/Lancia_Delta_2009_08.jpg
- hirveimmän
näköisiä tekee Toyota, esim. Yaris ja Auris.
- Entinen Nissanisti
Itsekin aiemmin naisellisen kauniin Nissan Almeran omistaneena olen tyrmistynyt sen ns. seuraajan eli Tiidan muotoilusta. Sehän on aivan järkyttävän ruma varsinkin neliovisena. Ihme kun kukaan ei ole sitä vielä aiemmin sanonut rumimmaksi autoksi vai onko minulla vaan huono maku. Ja minusta Volvo C30 on keskivertoa kauniimpi auto, eikä sitä takuulla voi kyllä rumaksi haukkua. Sen kauneus tosin on hieman maskuliinisempaa kuin esim. oli Almerassa.
- maskuliinisena niin
luulisi ettei telkkarimainonta olisi niin feminismiin pureutuvaa kun se on. C30 leijuu kun mehiläinen kukkien ympäröimässä maisemassa ja eunukkien kuoro laulaa musiikin lalllallaalallala yli-imelällä äänellä. Minusta auto on suoranainen floppi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251278
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89934- 95932
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede25887Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat293770- 95748
- 109656
- 34648
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.50581Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet134579