Leikkautin vähän aikaa sitten hiukset ja haluaisin jotain vinkkejä etuhiusten muotoiluun, jos jollain olisi aikaa ja tietoa asiasta... En tiedä hiusten muotoilusta paljon mitään. Tarvikkeita on jonkun verran: fööni, ilmakiharrin, kiharrin/suoristusrauta, pyöröharja, hiuslakkaa, vahaa ja jotain tuuheuttavaa kampausnestettä, mutta tosi harvoin tulee mitään tehtyä kun en osaa.
Hiukseni ovat aika lähellä tätä http://www.celebrity-hair-styles-magazine.com/female-celebrity-long-hair-photos-03.html mutta ehkä vähän pitemmät.
Etuhiukset siis lyhemmät kuin muut hiukset, tai ainakin osa etuhiuksista.. Noin leuan tasalle.
Tahtoisin saada ne pysymään sivujakauksella niin että toinen puoli laskeutuu otsalle pehmeästi ja koholla, ei siis litteänä. Vähän niin kuin tässä http://1.bp.blogspot.com/_p39Trjz5E-o/SOJWbegz6XI/AAAAAAAAAM0/2HzmBnbIMWs/s1600-h/Jessica Stroup hairstyles.jpg Pitäisikö ne föönata tai kihartaa jotenkin? Mihin suuntaan? Miten niistä saisi noin kevyen näköiset? Ja miten ne saa pysymään paikallaan koko päivän? Itselläni pysyy kampaus vain jos en liikuta päätä ollenkaan :D
Tai sitten kasvoja reunustaen niin kuin tässä http://hot-celebrity-hairstyles.blogspot.com/2008/10/sexy-celebrity-hairstyle.html Tässäkin tyylissä ongelmana on, että miten ne saa irti kasvoista, taipumaan oikeaan suuntaan ja pysymään paikallaan..
Toinen kysymys on, että pystyykö hiuksista saamaan sileät niin että ne ovat silti kohollaan päänahasta? Suoristusraudalla tulee aina niin litteät hiukset tyvestäkin, enkä tiedä miten niistä saisi paremmat.
hiusten
muotoiluvinkkejä?
1
178
Vastaukset
- jepsjjee
Käännä niitä suoristusraudalla juuresta ylöspäin, sitten tupeeraat juuren ja laitat vaikka vähän lakkaa, kampaat päältä alas ja muotoilet esim suoristusraudalla latvat. Näin juuri nousee ylös päänahasta.
Tarpeeksi lakkaa aamulla pullo mukaan laukkuun niin kyllä ne pysyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 674421
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h684271Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112947Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv662835Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p212119Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.552002Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151689- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1111373- 1821286