AcryGel

kiinnostunut...

Heippa !

Huomasin tuossa uutta geeliä miettiessäni, että tällainen Akryylipuuterin ja geelin sekoitus on olemassa.
http://www.kynsitarvike.fi/tuotteet/acrygel/

Nyt kokeneemmat jotka ovat tätä käyttäneet, voisivat kertoa mitä mieltä ovat tuotteesta. Itselläni on ollu vain T3-Fibergeeliä ja en tiedä onko tämä nyt sitten se kestävin ym..

Miten tuota acrygeeliä sitten käytetään, ilm samalla tekniikalla kuin akryyli kynsiä tekiessä?
Laitetaanko monta ohuempaa kerrosta vai ? Jos kerroksia tehdään, kuuluuko väliin muotoilua jne....
Oletteko tehneet tipin päälle vai muotilla ?

Kiitoksia etukäteen vastanneille =)

12

3077

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kannattais varmaan

      soittaa suoraan firmaan ja kysyä sieltä. He varmasti neuvovat sinua parhaiten.

      En usko, että täältä suomi24:n palstalta saat varmaa tietoa asiasta/asioista.

      Kannattaa soittaa suoraan tukkurille.

      • tässä hetken

        Tekeekö joku niistä tukkureista kynsiä? Mietin vaan kuin hyvin niillä tietoa osata vastata?


      • oandcoad
        tässä hetken kirjoitti:

        Tekeekö joku niistä tukkureista kynsiä? Mietin vaan kuin hyvin niillä tietoa osata vastata?

        Luulen, että tiedän, mistä tukusta on kysymys. Kyllä sieltä tietoa ja ammattitaitoa löytyy vastata kysymyksiisi. Aina olen saanut hyvää palvelua! Perheyritys, mukavia ihmisiä kaikki.


      • tässä hetken
        oandcoad kirjoitti:

        Luulen, että tiedän, mistä tukusta on kysymys. Kyllä sieltä tietoa ja ammattitaitoa löytyy vastata kysymyksiisi. Aina olen saanut hyvää palvelua! Perheyritys, mukavia ihmisiä kaikki.

        Kuka näistä perheenjäsenistä tekee/osaa tehdä kynsiä?


      • Asiakas.
        tässä hetken kirjoitti:

        Kuka näistä perheenjäsenistä tekee/osaa tehdä kynsiä?

        Anthony hoitaa kaikki rakennekynsiin liittyvää...


      • ei kukaan
        tässä hetken kirjoitti:

        Kuka näistä perheenjäsenistä tekee/osaa tehdä kynsiä?

        eikai tukkuliikkeen nyt pitäiskään tehdä sitä työtä mihin tuotteitaan myy. En mä ainakaan halua ostaa käyttämiäni tuotteitani toisesta kynsistudiosta.

        Muutenkin kivempi asioida liikkessä missä kuunnellaan ilman ennakkoluuloja heitä jotka duunia tuotteilla oikeesti tekee. Tuntuu että voin näin vaikuttaa myynnissä oleviin tuotteisiin sen sijaan että joku kaiken tietävä kynsiteknikko, joka oman toimintansa ohessa tuo tuotteita maahan ja myy muillekin, päättäis mitä tarvitaan ja mitä ei.

        oon jo pitkään ollut kyseisen firman asiakkaana ja huomannut että siellä todellakin tulee myyntiin tuotteita joita olen pyytänyt, en tiedä onko ne siellä hyllyllä vain minua varten, mutta tuntuu ainakin että siellä yritetään ja kuunnellaan, se riittää mulle. Jos ne perustais sinne kynsistudion niin tuskinpa olisin enää heidän asiakkaansa.


    • .........

      Eipä ole ikiniä ko. firma vastannut kysymyksiini joten pakko etsiä tieto muualta !

    • AcryGel Fani

      Hei

      Teen kynsiä pääsääntöisesti acrygel menetelmällä.
      Käyttö on helppoa...geeli ns. dipataan akryylijauheessa ja sitten levitetään kynnelle(levittyy erittäin helposti)
      Pitkille kynsille laitetaan 3 kerrosta ja lyhyemmille riittää 2.
      Kynnet muotoillaan lopuksi. Tällä menetelmällä viilausta erittäin vähän...oikeastaan huollossa vanhojen poistoa. Itse teen tipinpäälle mutta muotti käy yhtä hyvin.

      Olen niin rakastunut tähän menetelmään koska kynsistä tulee luonnollisen paksuiset ja todella kestävät.
      Geeli kynnet ovat mielestäni kamalat,koska useimmissa paikoissa tehdään niistä älyttömän paksut,jotta saataisiin sama kestävyys.

      Suosittelen kaikille lämpimästi =)

      • Kynsiartesaani

        Tosin olen ajatellut kokeilla vaihteeksi Starlite-geeliä, onkohan täällä kenelläkään kokemusta sen käyttämisestä?

        Paksumpaa starlite-geeliä takoitan, joten haluaisin tietää onko työstäminen helppoa ja miten pito ja kiiltävyys sitten? Tästä geelistä en googlettamalla löytänyt oikeastaan mitään keskustelua joten kaikki tieto olisi tervetullutta.


    • Jemmuinn

      Heippa!
      Itse teen tuolla agrylgel-sarjalla kynsiä, ja ihan loistavat ovat kestoltaan, itselläni kynnet ovat TODELLA kovassa kulutuksessa ja ne vaan kestää ja kestää... samoin asiakkailtani olen saanut todella paljon myönteistä palautetta kestävistä ja kauniista kynsistä.
      Tukussa osaavat neuvoa käytöstä jne...
      itse olen tehnyt niin muoteilla kuin tipin päällekkin, ja tulos on yhtä hyvä.
      suosittelen todella sarjaa :D

    • ??

      Osaatteko te acrygeliä käyttävät sanoa, että sopisiko tuote minun kynsilleni, joissa geeli ei kestä. Kynsiteknikkoni mukaan minulla on hieman liian "kosteat" kynnet, jolloin geeli (CND brisa) ilmaantuu helposti. Hän suositteli akryylikynsiä minulle. Pari ystävääni on käynyt samalla henkilöllä useamman vuoden ajan laitattamassa geelikynsiään, ja heidän kyntensä kestävät kauniina, joten ammattitaidottomuudesta tuskin on kyse.

    • jhgjf

      Starlite kuumenee todella paljon uunissa :(

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      163
      10813
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      49
      6401
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      47
      4642
    4. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      64
      4557
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      75
      4480
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4072
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      97
      3823
    8. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3482
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      162
      3371
    10. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      18
      3056
    Aihe