miks aina ku käytän huulipunaa ni vähän ajan kuluttua huulien sisäreunoilla on sellaset kamalat huulipunan aiheuttamat viivat? onks mulla huonolaatusta huulipunaa vaiko onko kyse jostakin muusta? tämän takia huulipunaa ei tule käytettyä melkee yhtää..
huulipuna
pusuhuuli
3344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
monesti olen tuohon törmännyt.ainakin matta-huulipunat kertyvät ikäviksi raidoiksi.pohjusta huulet kunnolla niin ei pitäis ainakaan niin hirveästi kertyä.eli ihan meikkivoide puuteri(ei tietenkään jumalatonta kerrosta) huuliin ja sitten useampi kerros huulipunaa,aina kerrosten välissä painat huulet paperiin. luulisi että toimii..voi toki huulipunastakin riippua vähän tuo..
niin avarmista etteivät huulet ole kuivat/rohtuneet!joku kuorinta(esim otat sokeripalan ja hierot sillä kuivat nahanriekaleet huulista varovasti)ja kunnon kosteutus huulille ennen punan käyttöä.
Käytä huulipunanpohjustusvoidetta ennemmin kun tuota meikkivoide-puuteri-yhdistelmää.