Oscar-voittaja tykittää

Jennifer Hudson vetäisi Oscarin suorituksestaan Dreamgirls-elokuvassa. Tässä hänen esittämänsä "And I am telling you I´m not going" tuosta elokuvasta:
http://new.music.yahoo.com/videos/JenniferHudson/And-Im-Telling-You-Im-Not-Going--40153355

Hänen uudella levyllään on tuon kappaleen lisäksi muitakin balladeja, joissa Hudson näyttää, miten upea ääni hänellä on: "Giving myself", "I´m his only woman" ja "Jesus promised me a home over there". "All dressed in love" on 70-luvulta tuulahduksen tuova midtemporaita. Muuten levyllä on lähinnä keskinkertaista r&b:tä. Taajuuskorjaimen käyttö siellä täällä tuntuu merkilliseltä vedolta. R&b-raidoista ylivoimaisesti paras on Spotlight:
http://new.music.yahoo.com/videos/JenniferHudson/Spotlight--157417318;_ylt=ArAibE_c4byyozGttD.Y2GTesyUv

1

1229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En vielä eilen tiennyt, että Hudsonin levy oli ollut Grammy-ehdokkaana. Se palkittiin vuoden parhaana r&b-albumina, mikä muutamasta hyvästä raidasta huolimatta on ansiotonta arvonnousua. Spotlight oli ehdokkaana parissa sarjassa ja Fantazian kanssa duetoitu upea I´m his only woman duettosarjassa. Kaikki ehdokkaat ja palkitut löytyvät täältä:
      http://www.grammy.com/grammy_awards/51st_show/list.aspx

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      110
      9507
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      167
      6014
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      159
      5387
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      28
      5344
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      44
      4276
    6. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      87
      3531
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3489
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2891
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      116
      2887
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      48
      2813
    Aihe