Raivostuttavaa!

Taas niin hellyydenkipeä ja yksinäinen, että tuntuu, että tulee hulluksi!!! Eikö tähän koskaan totu?!
5568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mies?

Miehenä joskus sama tunne, hetken verran kunnes nielaisen sen alas kuin yskänlääkkeen. Sitten en tunne taas mitään.

Äänestä

Että jonain päivänä siihen tottuisikin eikä sitten osaisi nauttia läheisyydestä?

Mielummin kärsin puutteesta kuin unohdan mikä se pointti koko hommassa on.

Ja jos arvaan vielä että kuitenkaan ihan mikä tahansa ei kelpaa hellyyteenkään vaan pitäis vielä saada jollain tapaa "aito" ihminen ja tunne että sen pystyy ottaan vastaan... sit alkaa oleen jo kovin tutut oireet.

Äänestä

Ja voin sanoa, että ei siihen koskaan totu. Mitä kauemmin olet ilman hellyyttä, sitä kovemmin sitä kaipaat..

Äänestä
  • Näinhän se ruukaa olla.

    Äänestä

Yksinäisyyteen ei totu mutta sen kanssa täytyy vaan oppia elämään. Taas illalla nukkumaan mennessä olisi ihana kömpiä ihanan rakastavan miehen kainaloon turvaan, mutta vieressä on vain tyhjä tyyny. Mutta kun laittaa monta monta tyynyä viereen ja vetää vielä peiton päälle niin hahaa..vittu että itseään on joskus helppo huijata. Mutta tosin tyynyistä ei saa ratkaisua hellyyden puutteesee. Eli lopputulos sama..yksinäisyyteen ei totu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taas tätä samaa kirjoitti:

Taas niin hellyydenkipeä ja yksinäinen, että tuntuu, että tulee hulluksi!!! Eikö tähän koskaan totu?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu