maahanmuuttajiin?
Käys testaamassa.
http://www.yhteisvastuu.fi/2009/testaa
Lausunto minusta:
"Oletpas sinä maailmojasyleilevän maahanmuuttajamyönteinen! Kokemuksesi lienevät erittäin hyviä. Toivottavasti uskallat keskustella myös niiden kanssa, jotka ovat kanssasi eri mieltä. Mikäli olet työnantaja, olet varmaankin jo palkannut maahanmuuttajia. Lue silti lisää näiltä sivuilta - ja muista lahjoittaa Yhteisvastuukeräykseen!"
Hieman pieleen meni päätelmä, mutta näillä mennään.
Miten suhtaudut
14
291
Vastaukset
- toka.
kysymykseen. Kaikki vaihtoehdot oli väärin.
En voi siis vastata tähän kyselyyn.ajateltu ne kysymykset.
Vastasin mikä näytti lähimmiltä mielipiteeni kanssa.
Vaikka joissakin kohdissa vastaukseni ja mielipiteeni oli suhteellisen kaukana toisistaan.
Esim. pysäkkikysymyksessä olisin halunnut vaihtoehtoa "Kotiinsa hekin ovat menossa" kaltaisen vaihtoehdon.- olisin kaivannut
runontaja kirjoitti:
ajateltu ne kysymykset.
Vastasin mikä näytti lähimmiltä mielipiteeni kanssa.
Vaikka joissakin kohdissa vastaukseni ja mielipiteeni oli suhteellisen kaukana toisistaan.
Esim. pysäkkikysymyksessä olisin halunnut vaihtoehtoa "Kotiinsa hekin ovat menossa" kaltaisen vaihtoehdon.siihen, että kaivan moran taskusta valmiiksi.
olisin kaivannut kirjoitti:
siihen, että kaivan moran taskusta valmiiksi.
kyselyn on tainnut tehdä kirkko.
Ristiretket muistaen, yksi vaihtoehto olisi voinut olla lyöntimiekka.
Suurin osa keskiajan miekoista sekä tikareista muistuttaa ristiä.
- vähän outoja....
15 pistettä!
Olet suhteellisen avarakatseinen ja harkitseva etkä suhtaudu maahanmuuttajiin kielteisesti. Työnantajana olisit varmaan valmis palkkaamaan myös maahanmuuttajia, ainakin jos heidän osaamisensa on kohdallaan. Lue lisää heidän työllistymisestään näiltä sivuilta. Muista myös lahjoittaa Yhteisvastuukeräykseen!- pahinta mitä
sivustosta saa irti:
"Työnantajana olisit varmaan valmis palkkaamaan myös maahanmuuttajia, ainakin jos heidän osaamisensa on kohdallaan. Lue lisää heidän työllistymisestään näiltä sivuilta. Muista myös lahjoittaa Yhteisvastuukeräykseen!" pahinta mitä kirjoitti:
sivustosta saa irti:
"Työnantajana olisit varmaan valmis palkkaamaan myös maahanmuuttajia, ainakin jos heidän osaamisensa on kohdallaan. Lue lisää heidän työllistymisestään näiltä sivuilta. Muista myös lahjoittaa Yhteisvastuukeräykseen!""Anna rahaa" kohta.
Vuoron perään minua on haukuttu hyysäriksi ja kulttuurin rakastajaksi, seuraavassa hengenvedossa rasistiksi. Että ilmeisesti totuus löytyy jostain ääripäiden välistä.
- EI TOIMI!!
surkea testi..
vaikka valikoisi huonoimmat vaihtoehdot, niin olet avarakatseinen blaablaa blaa ..
kokeileppas.9 pistettä!
"Taidat tietääkin, että asenteesi maahanmuuttajia kohtaan on kielteinen. Et ole toivottamassa heitä avosylin Suomeen tai suomalaisille työmarkkinoille. Työnantajana et varmaankaan palkkaisi ulkomaalaistaustaisia ihmisiä. Oletko varma, että ennakkoluulosi ovat perusteltuja? Tutustuminen maahanmuuttajien asioihin voisi olla paikallaan. Voit aloittaa näiltä Yhteisvastuun sivuilta! Kannattaa lahjoittaa myös Yhteisvastuukeräykseen tästä."
Muistivat sentään ruinata rahaa.
- vänkyrä-nainen
Olet suhteellisen avarakatseinen ja harkitseva etkä suhtaudu maahanmuuttajiin kielteisesti. Työnantajana olisit varmaan valmis palkkaamaan myös maahanmuuttajia, ainakin jos heidän osaamisensa on kohdallaan.
"Olet suhteellisen avarakatseinen ja harkitseva etkä suhtaudu maahanmuuttajiin kielteisesti. Työnantajana olisit varmaan valmis palkkaamaan myös maahanmuuttajia, ainakin jos heidän osaamisensa on kohdallaan."
- orpana-67
Olet suhteellisen avarakatseinen ja harkitseva etkä suhtaudu maahanmuuttajiin kielteisesti. Työnantajana olisit varmaan valmis palkkaamaan myös maahanmuuttajia, ainakin jos heidän osaamisensa on kohdallaan. Lue lisää heidän työllistymisestään näiltä sivuilta. Muista myös lahjoittaa Yhteisvastuukeräykseen!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724757
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h724634Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112977Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv762883Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p222226Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.592015Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska161707- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1121399- 1851298
