kenen

En muista biisistä kuin yhden kohdan: "miks on niin helvetin vaikee antaa".

Biisi soi etenkin toissa kesänä usein suomi popilla ja en kuollaksenikaan muista kenen se on.

Apua kaivataan!!!!
4257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

KAIJA KOO Hanat Aukeaa

Äänestä
  • Ei ollut se :( siinä biisissä on myös kohta
    "luottaa pelkkiin totuuden..."

    Laulajan ääni on suht nuoren kuulonen.
    Laulaja tuskin on Kaijan ikäluokkaa...
    Siinä on vaan yks naislaulaja..

    Äänestä

Irinahan se on. Jos haluat biisin nimenkin tietää, niin se on sitten "Vastaukset".

Äänestä
  • Suuret kiitokset!!
    Biisi soi toissa kesänä joka ilta kun olin iltavuorossa erään työkaverin kanssa. Vaihdoin työpaikkaa ja joka kerta kun biisi tulee radiosta tulee mieleen kyseinen henkilö. Tämä biisi tuo paljon muistoja mieleen :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


biisi? kirjoitti:

En muista biisistä kuin yhden kohdan: "miks on niin helvetin vaikee antaa".

Biisi soi etenkin toissa kesänä usein suomi popilla ja en kuollaksenikaan muista kenen se on.

Apua kaivataan!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu