Miten osoitetaan

ja suorasti toiselle? meinaan jos sen sanoo suoraan, toinen voi ottaa sen vittuiluna tai ei muuten vaan ota sitä vakavasti, koska siihen taas ei ole niin totuttu että "SE" sanottaisiin suoraan. miten se tehdään siis niin että toinen ottaa sen vakavasti!?!?
2139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pihalle ihailemaan täysikuuta?

Äänestä
  • tajuisko se siitä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihastus selkeästi kirjoitti:

ja suorasti toiselle? meinaan jos sen sanoo suoraan, toinen voi ottaa sen vittuiluna tai ei muuten vaan ota sitä vakavasti, koska siihen taas ei ole niin totuttu että "SE" sanottaisiin suoraan. miten se tehdään siis niin että toinen ottaa sen vakavasti!?!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu