e-pillereiden aloituksesta.

Hei ! Semmosta ajattelin kysäistä, kun itse toista kertaa nyt aloitan e-pillereiden käytön kun ei tarvetta niin paljolti ollut tuossa välissä.

Vaan, muistatteko miten aloitusvaiheessa kuukautiset tulivat ?
Elikkä kestivätkö ne normaalisti kun otit tuon ekan pillerin ?
Vai olivatko jo silloin niukemmat ..

Itellä semmoset 7-8 päivää kestää tavallisesti, ajattelin että pääseekö tästä riesasta jo heti...
4257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Loppuivat kuin seinään, mutta jatkuivat muutaman päivän päästä tiputteluna koko ekan liuskan ajan.

Mutta mitenpä sinulla? No sitä kun ei voi tietää etukäteen.

Äänestä
  • e-pillereistä..niitähän voi käyttää moneen tarkoitukseen..itelläni aikomus aloittaa ja haluisin saada menkat säännöllisiksi ja samalla ehkäistä raskautta.. ehkäiseekö ihan kaikki e-pillerit raskauttakin? vai onko niitä olemassa erilaiseen käyttö tarkoitukseen??

    Äänestä

  • tietämätön... kirjoitti:

    e-pillereistä..niitähän voi käyttää moneen tarkoitukseen..itelläni aikomus aloittaa ja haluisin saada menkat säännöllisiksi ja samalla ehkäistä raskautta.. ehkäiseekö ihan kaikki e-pillerit raskauttakin? vai onko niitä olemassa erilaiseen käyttö tarkoitukseen??

    Jos sinä syöt EHKÄISY-pillereitä, niin mitäpä luulet, voiko myydä jotain valmistetta tuolla nimellä, jos se ei EHKÄISE?

    Se E-kirjain todellakin tarkoittaa EHKÄISYÄ ja sillä viitataan nimenomaan raskauden EHKÄISYYN.

    Äänestä

Kun alotin pillerit, ekat vuodot niukentui huomattavasti. Nyt kun olen 8 vuotta pillereitä syönyt, niin kyllä se tyhjennys vain kestää edelleen sen 6 päivää oikeastaan aina.

Mitään kipuja ei ole, eikä muita sivuoireita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aloittamassa taas. kirjoitti:

Hei ! Semmosta ajattelin kysäistä, kun itse toista kertaa nyt aloitan e-pillereiden käytön kun ei tarvetta niin paljolti ollut tuossa välissä.

Vaan, muistatteko miten aloitusvaiheessa kuukautiset tulivat ?
Elikkä kestivätkö ne normaalisti kun otit tuon ekan pillerin ?
Vai olivatko jo silloin niukemmat ..

Itellä semmoset 7-8 päivää kestää tavallisesti, ajattelin että pääseekö tästä riesasta jo heti...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu