"Minun pitää varoittaa naisia hänestä ja suuresta pahuudesta".
Nyt puhuu Somali
"Tiesitkö, että somalit ovat lähettäneet rahaa kokoajan ulkomaille?" Sanon kuulleeni jotain huhuja, mutta että tietäisin...
"Rahat eivät suinkaan mene hädässä olevien tileille, vaan ohjautuvat laittomia maahanmuuttoja järjesteleville ammattirikollisille ja Somaliaan sotaa käyville klaaneille", Mohamed sanoo suoraan.
"Joka kuukausi lähtee satoja tuhansia markkoja!" "Suurin yksittäinen rahalähetys, jota itse olen ollut todistamassa oli tasan 100.000 markkaa!" Mohamed näyttää Kampissa olevan toimistonkin, josta rahat lähetetään.
"Sieltä on lähetetty miljoonia markkoja! Rahat lähetetään pääasiassa jonkin Persianlahden tuntumassa sijaitsevan arabimaan kautta." Eihän rahan lähettäminen laitonta ole...
"Katso, mistä rahat ovat peräisin! Harva maanmiehistäni ansaitsee palkkaa." Lähes sataprosenttisesti jokainen saa suomalaisten verorahoista maksettavaa toimentulotukea ja muita sosiaaliavustuksia. Tästä huolimatta moni ajelee uudenkarhealla autolla, käyttää kalliita muotivaatteita ja sisustaa asuntonsa ylellisesti.
-"Kun rahaa näyttää jäävän vielä ulkomaille lähetettäväksikin...."
"Tiedän Länsimäessä asuvan somalialaisen naisen, joka on tuonut tällä tavalla Suomeen 40 lasta", Mohamed todistaa ja jatkaa:"
"Luulevatko suomalaiset, että somalit synnyttävät jo kahden vuoden ikäisinä? Eräät Suomesta oleskeluluvan saaneet kaksoset (lapset) onnistuivat tuomaan tänne eri perheistä lähtöisin olevia aikuisia sukulaisiaan. Ikään kuin nämä kaksoset olisivat syntyneet eri vanhemmista!" Mohamedin käsityksen mukaan juonessa täytyy olla mukana myös suomalaisia viranomaisia."
Muuten tällaiset karkeat virheet eivät olisi mahdollisia. Pääkaupunkiseudulla asuva vanhahko somalimies sai sukulaisina Suomeen kaksi poikaa, tyttären ja tämän lapset. Kaikki rekisteröitiin pakolaisiksi ja avustukset alkoivat virrata täysimääräisinä."
Pakolainen saa aina nopeasti hyvän asunnon, jonka kulut maksaa Kela ja sosiaalitoimisto."
http://www.stormpages.com/eurooppa/somali2.htm
Loppuisiko tämä Eurooppalainen liberiaali globalisaatio pelleily jo? Tänne tulevat "pakolaiset" eivät ole pätkääkään kiinnostuneita mistään "turvapaikasta" vaan ovat täällä vain ja ainoastaan oman maansa Somalian intressejä varten.
Valkoihoisetko ovat muka fiksuja? Anna mun nauraa. En minä syytä "pakolaisia". Kyllä syyttävä sormi menee valkoihoisen harjoittamaan liberiaali globalisaatio pelleilyn piikkiin. Valkoihoisten sukupuutto tullaan kirjaamaan suunnilleen tällä tavalla: "Valkoihoiset tuhoutuivat, koska se elätti /%%¤¤##maailmasta ja muualta tulleiden rotujen elämistä siihen pisteeseen, jolloin nämä "muut rodut" kasvoivat enemmistöön, jolloin koko valkoinen rotu kuoli sukupuuttoon." Valkoinen rotu on ainoa rotu, jonka lukumäärä on laskussa.
Monet itämaalaiset ihmettelevät tätä Euroopan harrastamaa hullutusta. Itämaihin ei jostain syystä ole eurooppalaiset liberiaali hössötykset iskostuneet sillä tavalla. Japanissa mm. 98% asukkaista on japanilaisia. Pitäiskö maailmanparantajat laittaa ruotuun?http://www.youtube.com/watch?v=R3nQvsAThJo&feature=related
Pehmeätä politiikkaa
Sot-uri
1
159
Vastaukset
- jaksat tuota
saatanan uusnatsi-paskaa tänne postittaa niin hajoa aamuihisi.
Vai "soturi". Pikkupentu sinä olet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m794421Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1013850Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363519- 513150
- 402638
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182529Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222322- 232006
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami151752Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351715