Väkälanka kohotus

Onko kenelläkään kokemuksia väkälanka kohotuksesta kasvoihin? Olen itse kiinnostunut em. menetelmästä ja olen kesällä menossa toimenpiteeseen, mutta sitä enenn kuulisin kokemuksia niiltä, joille se on todella tehty. Minulle on tarkoitus tehdä väkälangoilla ns. mini facelift eli kohotetaan kasvojen alaosaa.
21058
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

toimenpide tätä palstaa lukeneena ainakaan, tulokset ehkä hyviä, mutta moitittu kovin vähän aikaa kestäväksi. Ei omakohtaista kokemusta.

Äänestä

Koko operaatio on täyttä potaskaa. Mitä vanhempi olet, sen huonompi tulos. Itse olin 33 kun kävin -> maksoi ihan he**tisti mutta tulos yhtä tyhjän kanssa. Ajattele nyt itsekin: jos sinulla on 'ylimääräistä' venyttynyttä ihoa, minnekä se niillä langoilla häviää? :)) Ei minnekään. Jopa prof. Nordström sanoi että hölynpölyähän se on, kasvojen kohotus = facelift, mikään muu ei siihen auta. Samaa on sanonut monet muut tunnetut pl.kirurgit. Hyvin usein on vielä käynyt niin, että jos kudos on hyvin löysää, langat pujahtelevat ulos vielä vuorokauden kuluttua toimenpiteestä, esim. hampaita harjatessa. Mutta toki, jos on ylimääräistä rahaa tyyliin 'köyhät pl.kirurgit kyykkyyn' niin miksei. Mene vain.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ryppyinen ruusu kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemuksia väkälanka kohotuksesta kasvoihin? Olen itse kiinnostunut em. menetelmästä ja olen kesällä menossa toimenpiteeseen, mutta sitä enenn kuulisin kokemuksia niiltä, joille se on todella tehty. Minulle on tarkoitus tehdä väkälangoilla ns. mini facelift eli kohotetaan kasvojen alaosaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu