Ennen oli DHL:llä erikseen kesätyöhaku sivuillaan. Nyt siellä ei ole mitään. Alkutalvesta kväin katsomassa niin hakuaika olisi pitänyt alkaa viime viikolla, vaan kaikki tiedot kesätöistä on sivulta hävitetty... Avoin hakemus on ollut sisässä jo pidemmän aikaa, mutta eivät taida niitä missää firmassa pahemmin lueskella. Erillisestä kesätyöhausta sentään sain varasijan ja DHL-kynän edellisvuonna.
DHL
mihin on kesätyöt menneet?
41423
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
DHL:llä on YT:t päällä ja potkivat ulos. Jos olet lehtiä lukenut niin vienti on tippunut mikä näkyy suoraan näiden kolmikirjainpuljujen liikevaihdossa
tulee sillä saksan posti tarvii rahaa. Ole tyytyväinen jos olet kerran hienon DHL kynän saannut. Odota, ehkäpä sinäkin joskus pääset DHL paratiisiin.
enään surkeampaa työpaikkaa olla. Ne hakee, ketkä näkee formulan mainokset ja jonkun DHL rekan liikenteessä.
Kiireellinen työ tuo DHL kuriirijakelu... Soittivat äsken ovikelloa, kun ehdin ovelle (piti pukeutua) niin kaasuttivat jo pois.. :(