En toisaalta

ihmettele miksi naisia ei oikein arvosteta ja miehet on ajattelee olevansa naista ylempänä. Itseäni ainakin ällöttää kaikenmaailman sidemainokset ja mainokset joissa kysellään haiseeko alapää pahalle. Jos joku näistä ongelmista kärsii, he varmaan osaavat etsiä apua ilman noloja mainoksiakin. Jos minua naisena ällöttää, mitähän miehen päässä mahtaa liikkua nähdessään tällaisia mainoksia. Hyi että, ei miestenkään intiimivaivoja esitellä valtakunnallisesti ja levitellä tuolla ympäriinsä.
5372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nimittäin se että naisille näistä asioista tehdään päivittäisiä "harmittomia" asioita joita kohtaavat kaikki mainosten avulla. Kun jostakin asiasta tehdään yleinen ongelma niin silloin se kohdataan myös helpommin.

Miehen ongelmat puolestaan taas piilotetaan ja mies joutuu nolona niitä salailemaan kun ne eivät ole yleisesti tiedostettuja joita voisi "huolettomasti" kohdata. Sitten joku ihmettelee että "voiko mies kärsiä tuollaisestakin?" ja että onko tää yleistäkin?

Kumpi on nolompaa, yleinen ongelma joka tiedostetaan vai ongelma jota ei tiedosteta eikä pidetä yleisenä. Kumpikohan aiheuttaa enemmän vaivaa paljastuessaan?

Miehelle tulee olo että naiselle tällaiset hygieniajututkin on vain pieniä juttuja ja kuuluvat osana naiseksi olemista mutta jos miehellä on joku vastaava juttu niin miettii että onkohan sitä yksin ja mitäs nyt kun ei voikaan esittää sitä täydellistä miestä naiselle?

Kyllä siis tuossa on selvästi se kolikon toinenkin puoli.

Äänestä

Mites sitten ne miesten eturauhasmainokset joissa kusi ei lennä yms.

Äänestä

Kyllähän mm. miesten rakkovaikeuksista on mainos.

Äänestä

Naisia aletavia ilmiöitä joita naiset itse ylläpitää on aivan tuhottomasti. Naiseus on jotenkin tehokkaasti tuotteistettu ja väitämpä että naisten "yksilöllisyys" on siinä kärsinyt. Jopa arvot ja mieltymykset lusikoidaan söpöjen huulien lomasta ihan tuostavain.

Todella moni mimmi jahtaa naiseutta ulkoisin keinoin, omaksuvat muualta - eivätkä oikeastaan tunne todellista itseään lainkaan hyvin- on vain niin kiire olla tuo tuotteistettu nainen.

http://www.youtube.com/watch?v=RizHYZKMb34

Ajatelkaa itse.

Äänestä
  • Aloittaja

    Naiset ovat suurimmaksi osaksi itse tehneet itselleen paineita ulkonäöstään ja naiset ovat itse asettaneet itsensä siihen asemaan että heitä katsotaan hieman alaspäin. Alusvaatemainoksissa vilkkuvien karvoitusten kautta persettään hytkyttäviin ghettobitcheihin, minkälaista arvostusta tällaiset herättävät? Ei minkäänlaista. Poissa on se naisen viehkeys ja salaperäisyys ja ajat jolloin silkka nilkan vilautus ja olkapään paljastus olivat viehkeitä ja sensuelleja asioita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_8760609 kirjoitti:

ihmettele miksi naisia ei oikein arvosteta ja miehet on ajattelee olevansa naista ylempänä. Itseäni ainakin ällöttää kaikenmaailman sidemainokset ja mainokset joissa kysellään haiseeko alapää pahalle. Jos joku näistä ongelmista kärsii, he varmaan osaavat etsiä apua ilman noloja mainoksiakin. Jos minua naisena ällöttää, mitähän miehen päässä mahtaa liikkua nähdessään tällaisia mainoksia. Hyi että, ei miestenkään intiimivaivoja esitellä valtakunnallisesti ja levitellä tuolla ympäriinsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu