Tuli kutsu ryhmähaastatteluun Hartwallille Lahteen. Ikinä en ole ryhmähaastattelussa ollut, joten kiinnostaisi tietää mitä tuleman pitää, kokemuksia?
Hartwall, Lahti
9
3359
Vastaukset
- itsekin hain
Ei siinä luultavasti muuta kun kaikki saman pöydän ääres ja sit kysellään, jutellaan jne. Ehkä ne koittaa selvittää tuleeko muitten ihmisten kans toimee...Näin ainakin eräässä toisessa firmassa. Ei siinä oikein voi olla ku oma ittensä ja koittaa vastailla ihan normaalisti ja rehellisesti.
Mielenkiintost et sait kutsun, haitko mitä töitä? Kun itsekin hain sinne, mut ei oo mitää kuulunu... - Pysy kaukana
Siihen firmaan ei kannata mennä.
Toki se on suurehko työllistäjä alueellaan.- työtä tarjolla
niin ei kun sinne.
- miekin hain
Saiskos vään perusteluja, miks on syvält? Mikä siellä mättää? Meinaan vaan kun täälä saa kuulla kaikanlaista hölynpölyä, niin olis ihan kiva kuulla vähän perusteluita, itsekin olen tuonne hakenut nimittäin.
- hakija.
miekin hain kirjoitti:
Saiskos vään perusteluja, miks on syvält? Mikä siellä mättää? Meinaan vaan kun täälä saa kuulla kaikanlaista hölynpölyä, niin olis ihan kiva kuulla vähän perusteluita, itsekin olen tuonne hakenut nimittäin.
"Mielenkiintost et sait kutsun, haitko mitä töitä? Kun itsekin hain sinne, mut ei oo mitää kuulunu..."
Hain tuotantoon, labraan ja varastoon. - upcider-gato
hakija. kirjoitti:
"Mielenkiintost et sait kutsun, haitko mitä töitä? Kun itsekin hain sinne, mut ei oo mitää kuulunu..."
Hain tuotantoon, labraan ja varastoon.alemmat työntekijät saman arvoisia ylemmille pomoille varmasti hyvä paikka varasto puoli ainakin 3 vuoro.
mutta meidän kuskien silmissä nää kesätyntekijät vähän vähemmän arvostettuja kun keräävät joka toisen tuotteen väärin:D
ja kuten jakelupäälikkömme sanovat: kai te sen ymmärrätte et kun sitä ville valoo tunti opastetaan ja sit saa toimii itellään eihän se voi luonnistuu heti.
Mut ei hei siitä vaan töihin jos mahiksii tervehditään kun tavataaan - silleen...
Kateellisten panettelua, tai sitten tarkoitushakuista mustamaalaamista.
Työelämän säännöt oppitunti n:o 1:
- ole aktiivinen, ja hae itse oma työpaikkasi (kannattaa pidemmällä aikavälillä)
- huhupuheet kannattaa jättää omaan arvoonsa
- tee aina kirjallinen työsopimus, jossa sovitaan työehdoista
- tee työsi kunnolla
Kannattaa muistaa, että jostain se työura on aina aloitettava. Harvoin niitä johtajan paikkoja kesätyöntekijöille jaellaan...
T: 35-vuotias DI, joka työskentelee tällä hetkellä siistissä sisähommissa. Oma työura alkoi 15-vuotta sitten ns. "paskahommista" nurmea leikkaamalla ja lehtiä haravoimalla. "Paskahommista" on lainausmerkeissä siksi, että työ kun työ, kunhan siitä saa rahallisen korvauksen. Hyvin on pärjätty. Pienikin taskuraha ainakin kesätyöntekijällä on aina plussaa...
- Anonyymi
Siellä on tavallisia työntekijöitä jotka röyhistää rintaa ja koittaa kohentaa olematonta itsetuntoaan , olevinaan koko mestan omistajia. Ei kannata välittä'ä. Siellä pääsee helpolla ei ole mitään velvoitetta työnmäärän suhteen aika paljon saa vain istua tai juoruilla miesten kesken.
- Anonyymi
Jep
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837121Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277079Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176205Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635225Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405118Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193485Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400