Onko olemassa mitään nettikauppaa missä olisi enimmäkseen alaosia (nuorekkaita) pienille ihmisille? olen n. 150 cm ja minulla ei niinkään ole hirveän kapea lantio mutta todella ohuet jalat, ja niin housut aina lököttävät takamuksesta ja reisistä, ja hameet ovat muuten vain aina ylipitkiä.
H&M:ltä löytyy yläosia kun siellä koot yleensä alkaa 32:sta.
Niin ja sitten vielä missä olisi tyylikkäitä takkeja pienikokoisille?
housuja/hameita/takkeja tosi pienelle
3
1998
Vastaukset
Ite olen 160cm ja n.50kg painava kakskymppinen nainen ja saan nykyään melkein hermoromahduksen vaatekaupoissa, kun aina kun löytää jotain kivaa, se on joko helv**** kallis, tai sitten se ei istu hyvin (= 99% taupauksista). Yläosien osto on myös vaikeutunut hieman, kun ne hihat tuppaavat alkaa pari cm olkapäitten jälkeen. Kaveri lohkaisi, että olen Japanilaisen naisen kokoinen ja siitä tuli mieleeni, että Aasiassa ovat luultavasti meille petit-naisille sopivimmat vaatteet. Niin että, pitäisikö tehdä kimppashoppailumatka Japaniin vai tietääkö joku hyviä nettivaatekauppoja?
- 160 cm 47 kg
Ikävä kyllä en osaa vastata kysymykseen, itsekin otan mielelläni vinkkejä vastaan.
Mutta Aasiaan ei välttämättä tarvitse mennä, jo Roomasta löytyy hienosti pieniä vaatteita ja kenkiä. Kun vilkaisee naisia kadulla, ymmärtää miksi. Vähän kallis matka kyllä sinnekin, harmi.
- pieni nainen :o
Minäkin olen vaivaiset 153cm pitkä ja painan 40kg, en ikinä löydä mitään vaatteita mistään, kaikki aina isoja :|
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931494
- 741344
- 501267
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041168- 511145
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9945- 36807
- 60751
- 49744
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41715