Tämä kuuluisi oikeastaan tuonne Miesten logiikka palstalle, mut kun siellä on niin omituisia juttuja, niin en ole pitkään aikaan siellä edes käynyt.
Mitähän mies mahtaa tarkoittaa sanoessaan "Sun kannattais nainen katsoa vähän ympärillesi"
Olen kuullut tämän lauseen aika usein, mut kukaan ei ole perustellut sanomaansa. Raivostuttaa, että heitetään ilmaan tuollaista eikä perustella sitä mitenkään.
Tarkoittaako tuo, että näytän ylpeältä vai jotain muuta negatiivista?
Miehen
7
1010
Vastaukset
- vänkyrä-nainen
sitä, et ne miehet käskee sun katsoo ympärillesi "sillä silmällä", jotta huomaisit ne muutkin miehet joita mahdollisesti ympärilläsi parveilee, mutta joihin et ole aiemmin kiinnittänyt huomiota. :)
- sinällään
Menee vielä oudommaksi;)
Kun minä olen kiinnostunut miehestä, en todellakaan kehoita häntä katselemaan muita naisia.
Eli voin vetää sen johtopäätöksen, että näin sanova mies ei ole tosissaan kiinnostunut minusta, kun kehoittaa katselemaan muita miehiä.
Hyvä tietää tämäkin! Kiitti sinulle vastauksesta! - elä
sinällään kirjoitti:
Menee vielä oudommaksi;)
Kun minä olen kiinnostunut miehestä, en todellakaan kehoita häntä katselemaan muita naisia.
Eli voin vetää sen johtopäätöksen, että näin sanova mies ei ole tosissaan kiinnostunut minusta, kun kehoittaa katselemaan muita miehiä.
Hyvä tietää tämäkin! Kiitti sinulle vastauksesta!tee johtopäätöksiä toisten mielipiteistä vaan ota selvää itse mieheltä mitä se tarkoitti!
- A25
jotain tuollaista, jos joku ei ajattele miten kohtelee ympärillä olevia ihmisiä... esim ravintoloissa kiusaa tahallaan tarjoilioita. muuten en keksi mitään, joa viittaisi persoonan ongelmiin.
Tämä on vain minun mielipide. - luppakorva
jäin ajattelemaan sanojasi,olen mies ja miehen logiikka.löytyy kaikenlaista
- make
asiaa kyseinen lause voi tarkoittaa.kiinnostaisi tietää mitä tätä lausetta ennen on puhuttu tai tapahtunut.
- ap----------
ihan normaali, kahden ihmisen välinen keskustelu, jotka eivät vielä tunne toisiaan entuudestaan.
Eli niitä näitä, tilanteen mukaan.
Keskustelu on mielestäni kulkenut ihan normaalisti, mut sitten yhtäkkiä mies sanoo tuon mainitsemani lauseen ja täytyy sanoa, että olen ihan pihalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h603649- 443605
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062831Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv512559Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.541973Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151629Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211539- 321493
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061317- 1801251