Seuranhakupalstat

" Komea, neljissäkymmenissä oleva atleettinen ja urheilullinen eronnut mies etsii kaltaistaan akateemisesti koulutettua itsestään huolta pitävää naista...ikä 25-40..."

Ja niin edelleen. Näitä ilmoituksia on eri muodoissaan seuranhakupalstat pullollaan.

Vastasinpa joskus tälläiseen viestiin.

Ja tapasinpa miehen.

Ja mies oli
kalju,ylipainoinen, kaljamahainen,hieltä haiseva,hampaaton 50- vuotias työtön rappari...

V-u mitä kusetusta.Tsekatkaa ensin kuva,jos sellainen löytyy, ennenkuin treffaatte ihmisiä..

Terveisiä, jos tunnistit itsesi...Voi oksetus...
6282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

täällä ML-palstalla?
Ilman profiilia?

Ai niin joo, ei kannata vastata kenellekkään jolla ei ole rofiilikuvaa, eikä sekään rohviilikuva takaa totuutta.

Äänestä

Sekaan mahtuu muutema hyväkin yksilö, riippuen tietysti etsijästäkin mikä kelpaa ja onko itse kelvollinen yksilö.

Taitaa olla toiveajattelua olettaa et netissä jokainen hakija on ns. puhtaasti liikkeellä, niin mies ku nainen. Ei teis akoissakaan nyt niin hirveen edustava valikoimakaan ole et hihkumaan pääsis.

Äänestä
  • Kyllä siellä niitä aidosti rehellisiäkin on. Ja mun on kyllä sanottava, että aitous ja avoimuus tekee muhun vaikutuksen. Tyyliin: "otettiin kalsarikännit kaverin kans, nyt en oikein jaksa..." tai "niin, on kai se kerrottava, että onhan mulla eukko ja mukulat kotona, mutta kyllä mä olen kohta eroamassa..."

    Äänestä

" Komea, neljissäkymmenissä oleva atleettinen ja urheilullinen eronnut mies etsii kaltaistaan akateemisesti koulutettua itsestään huolta pitävää naista...ikä 25-40..."

Täytyy olla aika tyhmä jos tuollaiseen viitsii vastata.

Äänestä

aineistoa, siellähän tätä teemaa puidaan aloituksesta toiseen. Mutta kun nyt kirjoitit tänne Miehen logiikkaan, niin vastaan.

Ihmisillä näyttäisi olevan kahta strategiaa nettitreffeillä.

Johtava tapa taitaa olla se, että mitä pikemmin tavataan, sen parempi: ei se kirjeitä kirjoittamalla selviä, mikä toinen todella on. Sitten sovitaan deittejä 1-2 lyhyen viestin perusteella ja todellakin - selviää, mitä se toinen todella on...
Vähemmistötapa olis se, että kirjoitellaan pitkään ja hartaasti, kunnes kirjoittamalla selviää, mikä se toinen todella on. Sovitaan treffit sitten, kun toinen on osoittautunut kiinnostavaksi, on vaihdettu ehkä kuvia ja se kirjeíden sisäinen logiikka kertoo, että toinen on suunnilleen sitä, mitä väittää olevansa. Treffejä syntyy vähemmän kuin ekalla tavalla, eikä tämäkään ole umpivarma tapa.

Tuntuu että olet yrittänyt tuota ykköstapaa.
Ja luulen, että jotkut pelailevat huvikseen, rakentavat valepersoonallisuuksia huvikseen, vaikka tietävät, että ensitreffit paljastavat totuuden.

Mun mielestä tuo kakkostapa on parempi, vaikka se vaatiikin vähän kärsivällisyyttä. Itselläni se toimi hyvin: 2 vuotta on nyt seurusteltu ja rakkaus kukoistaa.
Mutta se on toki vain minun kokemus asiasta.

Yleensä kuitenkin ihminen aiheuttaa itse omat pettymyksensä.

Äänestä

En koskaan ole hakenut deittipalstoilta seuraa. Enkä välttämättä ikinä hakisikaan.

Sinuun ja sinun kertomaasi/ sinun mielipiteisiisi seuraavalla viittaamatta: Ainakin joillakin suomi24:n suhde-aiheisilla KESKUSTELUPALSTOILLA (deiteistä ei kokemusta) näkyvät mun mielestäni korostuvan kaikenmaailman ikinä sukupuolielintä kokemattomien tms. jne ja/tai muunlaisten spesialistien YTM-ATM-pelleteoriat ihmisten arvosta, ihmisten luokittelu roskalehti-kategorioiden mukaan (kaikki tuntuvat tietävän Eva Longorian, esimerkiksi, hee hee) ja niiden lyttääminen, joilla oikeasti olisi jotakin asiaan liittyvää sanottavaa.

Kertoo mulle tarpeeksi se( asiana).;)

Ja sitten tosta sun kirjoituksestasi. Ikävää, jos olet joutunut jonkun ukkelin kanssa tekemisiin. Mä kyllä kuitenkin sanoisin, että jo toi sun kirjoituksessasi esille tuomasi & ilmaisemasi miehen tms. ja/tai häntä kuvaava ilmoitus, kertomasi mukaan, vaikuttaa ällöttävältä. Jos tyyliin tyyppi olis ite esim. nelkyt vee, niin kyllä aika paljon siitä kertoo jo se, jos sellainen laittaa toive-naisensa max.-iän samaan, kuin omansa. Samaten "atleettinen" on musta aina epäilyttävä ja suureellinen termi, vaikken koskaan nettiseuraa etsinyt olekaan.;D Pitäis olla torso näkyvillä heti kättelyssä. Jollei sitä olisi, niin kyllä "atleettiseksi" itseään kutsuva saattaa joskus, varmaan valitettavastikin, olla aika lailla mitä vain...

Toivottavasti et jatkossa törmää samanlaisiin linssiin p*ssittäjiin. Ällöttävää varmasti tietysti, jos tyyppi kuvailee itsensä hyvännäköiseksi ja itsestään huolta pitäväksi, eikä sitä sitten olekaan. Ymmärrän turhautumisesi täysin, kertomasi perusteella.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pettyNyt kirjoitti:

" Komea, neljissäkymmenissä oleva atleettinen ja urheilullinen eronnut mies etsii kaltaistaan akateemisesti koulutettua itsestään huolta pitävää naista...ikä 25-40..."

Ja niin edelleen. Näitä ilmoituksia on eri muodoissaan seuranhakupalstat pullollaan.

Vastasinpa joskus tälläiseen viestiin.

Ja tapasinpa miehen.

Ja mies oli
kalju,ylipainoinen, kaljamahainen,hieltä haiseva,hampaaton 50- vuotias työtön rappari...

V-u mitä kusetusta.Tsekatkaa ensin kuva,jos sellainen löytyy, ennenkuin treffaatte ihmisiä..

Terveisiä, jos tunnistit itsesi...Voi oksetus...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu