Au-pair Italia

Onkohan kukaan lähdössä au-pairiksi Italiaan?
Minulla on eräs mielenkiintoinen mahdollisuus sinulle.
4784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Italia olisi yksi vaihtoehto, joten...kerroppa

Äänestä
  • Pitäisi ensin tietää osaatko Italian kieltä,ja minkä ikäinen olet.
    Saisinko vastata sinun sähköpostiosoitteeseesi?

    Äänestä

  • Italiaano kirjoitti:

    Pitäisi ensin tietää osaatko Italian kieltä,ja minkä ikäinen olet.
    Saisinko vastata sinun sähköpostiosoitteeseesi?

    en osaa ja 18...au pairiksi luultavasti(!) ensi syksyllä/kesänä..kun koulukin on ohi..

    Äänestä

Mailaa minullekin!
Olen yli vuoden opiskellut italiaa, täytän pian 18. Olisin lahdössä italiaan (ykkös-vaihtoehto) maalis-huhtikuussa.

[email protected]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


italiaano kirjoitti:

Onkohan kukaan lähdössä au-pairiksi Italiaan?
Minulla on eräs mielenkiintoinen mahdollisuus sinulle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu