Onkohan kenelläkään tietoa

kokemusta,minkälainen leikkaus on ns.allien poisto?Tai voiko niitä ylipäätään leikata?Jos jollain on tietoa tai kokemusta,olisi mahtavaa ,jos kertoisit kaikki mitä tiedät,missä tehdään,hinta,toipuminen ja jne.
2319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Plastiikkakirurgisessa sairaalassa hintaan 2600 euroa, puudutuksessa.

Äänestä

Olkavarsien muotoon voidaan vaikuttaa esim. rasvaimulla, jota suositellaan vain nuorille, jotta iho tosiaan vetäytyisi toimenpiteen jälkeen. Muutoin tilanne saattaa vaan paheta.
Toinen vaihtoehto on imun lisäksi ihan reilu ihon pois leikkaaminen. Olkavarteen tulee pitkä haava, arpi. Se toki yritetään saada käden sisäpuolelle.
Nämä kai ne yleisimmät menetelmät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saatikka kirjoitti:

kokemusta,minkälainen leikkaus on ns.allien poisto?Tai voiko niitä ylipäätään leikata?Jos jollain on tietoa tai kokemusta,olisi mahtavaa ,jos kertoisit kaikki mitä tiedät,missä tehdään,hinta,toipuminen ja jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu