Ihan kiltisti

Mikä olisi oikea hinta tukevasta mustasta tai harmaasta kankaasta tehdylle kiltille?

Kesä tulee ja ajattelin jos laittaisi yhden erän myyntiin.
2464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Laske tarvikekustannukset per vaate 20€ tuntipalkka.

Äänestä

Tänä taloudellisen suhteellisuudentajun menettämisen aikana kannattaa tietysti tuollaiset erikoisemmat tuotteet hinnoitella haluttaviksi.

Eli esimerkiksi 1100 euron kiltti on haluttavampi kuin 70 euron kiltti, vaikka kyseessä olisi sama tuote. Asiakas on tyytyväisempi tuotteeseen ja saat paremman katteen.

En tosin tiedä mikä olisi sopiva hinta. Täytyisi olla ensin tarve ostaa tuollainen kiltti. Tietysti sen pitäisi näyttää hyvältä ja ostoksesta pitäisi tulla hyvä fiilis.

Sitten vaan lyöt mallistolle jonkun nasevan couture-nimen ja esittelet sitä nuorten miesmallien päällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PetjaJäppinen kirjoitti:

Mikä olisi oikea hinta tukevasta mustasta tai harmaasta kankaasta tehdylle kiltille?

Kesä tulee ja ajattelin jos laittaisi yhden erän myyntiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu