MISSEISTÄ...

En pidä MISSEISTÄ.

Vaikuttavat enimmäkseen jotenkin "samasta muotista tulleilta" ja ennenkaikkea PINNALLISILTA.

Tämä ei sitten ole todellakaan mitään kateutta. Myös itselläni on pitkät sääret, "pesunkestävä" ulkonäkö, jne...

Itse olen pyrkinyt korostamaan itsessäni PERSOONALLISUUTTA, enkä ulkonäköäni...persoonastahan ihmiset kuitenkin TODELLA kiinnostuvat, jos kiinnostuvat...?
3120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mä en oo Lola Odusogan missivuoden jlk ollut kiinnostunut missikisoista. Lolasta pidän kyllä vieläkin, koska hänessä on persoonallista kauneutta.

Persoonallisuus mustakin ihmisessä on se, joka vetää puoleensa ja kolahduttaa.

Äänestä

en pidä niin typeristä kisoista joissa kilpaillaan pelkästä ulkonäöstä. En ikinä olis nuorena mennyt niihin vaikka mua yritettiin saada sinne kun olin tarpeeksi pitkä. En keikistelisi lavalla pelkissä alusvaatteissa myöskään.

Tyhmintä siinä kaikessa on et ne tytöt on melkein lapsia ja sit aikuiset ihmiset on niitä katselemassa ja arvioimassa. Mulle on aivan sama minkä kokonen peppu tai tissit on jollain 18v teinillä.

Äänestä

missejä, joten en voi olla heistä mitään mieltä ja varsinkaan kollektiivina.

Ja musta on ihan ookoo käyttää hyväkseen niitä avuja, jotka on luojalta saanut. Joillakin se on luovuus, joillain äly, joillain persoona ja joillain ulkonäkö. Ja aika monilla useampi näistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oona. kirjoitti:

En pidä MISSEISTÄ.

Vaikuttavat enimmäkseen jotenkin "samasta muotista tulleilta" ja ennenkaikkea PINNALLISILTA.

Tämä ei sitten ole todellakaan mitään kateutta. Myös itselläni on pitkät sääret, "pesunkestävä" ulkonäkö, jne...

Itse olen pyrkinyt korostamaan itsessäni PERSOONALLISUUTTA, enkä ulkonäköäni...persoonastahan ihmiset kuitenkin TODELLA kiinnostuvat, jos kiinnostuvat...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu