Tänä aamuna taas löytyi maailman vaarallisin kuski; hän ajaa 75 km/h nopeusrajoituksen ollessa 50 km/h, kuten myös rajoituksen ollessa 60 km/h, 80 km/h ja vielä 100 km/h.
Tämähän tarkoittaa, että hän ajaa koko ajan rajoituksesta riippumatta niin lujaa kuin uskaltaa, eli omasta mielestään täysillä.
Tämähän tarkoittaa, että hän ajaa koko ajan rajoituksesta riippumatta niin lujaa kuin uskaltaa, eli omasta mielestään täysillä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ajan itte taxia ammattini puolesta ja olen törmännyt jos jonkin näköiseen hulluun kaahariin ja peränheittäjään kaupungissa. Ei muuten muttakun useimmiten siellä ratin ja penkin välissä istuu joku just kortin saanu itsevarmuutta hehkuva keltanokka. Joka ei ymmärrä tuon taivaalta putoavan valkoisen mönjän ja pakkasen yhdistelmää kuinka petollinen se voi olla.Mutta pahinta on että tulokset näkyvät lehdissä,katuojissa,sairaaloissa tai pahimillaan hautausurakoitsijan laskutuskirjoissa.
Just luin lehdestä kuinka taksikuski tappoi kyydissään olleen asiakkaan ja joutui itse vakavassa tilassa sairaalaan. Syynä liukas tie. Ei tollaisten tunarien kyytiin uskalla istahtaa. Mieluummin ajan itse.
Etkö päässyt taksikurssille tai tuliko kielteinen päätös liikkennelupa hakemuksesta.
En ole hakenut kyseisille kursseille, vaikka olisi kyllä joskus nuorempana ehkä kiinnostanutkin. Aiemmassa kommentissa kerroin vain faktoja joita luin lehdestä ja "pottuilin" tuolle edelliselle "mestari-taksikuskille". Muiden taksien ei tarvitse vetää hernettä nenään.
ENEMMÄN KUIN AUTOILIJAT KESKIMÄÄRIN.FAKTA JONKA VOI TARKISTAA VAKUUTUSYHTIÖISTÄ.HAJOO SUHARI!!!!!!!!!!!!!
mutta jos mietit kilometrit suhteessa kolarit voisit olla hiljemmin.