Jessus sentään

HardstyleDeeJay

Ihmiset hei herätkääs taas!

Minä en itse henkilökohtaisesti tajua minkä
helvetin takia sieltä keskusteluosiosta tarvii valita se musiikki ja sieltä tämä konemusiikki jos kerran pakko on tulla avautumaan sinne sun tänne näihin threadeihin että kuinka paskaa musaa konemusa on....
Minkä takia joku viittii tuhlata aikaa ja vaivaa siihen että tarvitsee tulla asiasta nipottamaan kun ketään ei kiinnosta.
En minäkään mee mihinkään jäkättään siitä mikä on huonoa.Jos jokin on hyvää, mainitsen siitä koska se on peräti ihan järkevää.
Itse kuuntelen ihan tasan laidasta laitaan kaikkea mahdollista musiikkia ja jos ja kun kuulen biisin mistä en sen suuremmin diggaa, lopetan kuuntelemisen. En lähde pyörimään pitkin foorumia ja ala avautumaan teinin tavoin et "voi v*ttu mitä pskaa"...kun ketään se ei kiinnosta.

Olen kuunnellut musiikkia koko pienen ikäni, konemusa on se mun juttuni, muita genrejä vähättelemättä, mikä tietenkin liittyy tiiviisti siihen mitä voi nickistäni huomata. Minä kuuntelen tätä, sinä kuuntelet sitä mistä itse tykkäät, kukaan ei urputa, kaikki on tyytyväisiä :)

Tää nyt oli osittain vähän offtopic kun alkoi syömään miestä tässä kun taas näitä lueskelin :D

Mutta nyt kun kerran tänne kirjoitan niin heitetäänpä samalla vähän juttua ilmoille...

Pakkopa tässä kysyä nyt että kuinka moni täällä aktiivisesti pyörivistä kuuntelee Hardstyle:a?
Heitelkääpäs jotain mieluisimpia biisejä mistä diggaatte :D ja no, heitelkään nyt muutenkin niin tietää tämä DJ laajentaa kokoelmaansa :D
Tämäkin työ on osittaita asiakaspalvelua, ja toiveita kuunnellaan aina :) Onko muuten tietoa onko edes suomessa baaria jossa soitettaisiin vähän rankempaa settiä kuin perustikkaukset cascada-lady gaga-katy perry-akselia :D fiksummin muotoiltuna onko suomessa baaria jossa DJ vetelee HS:ä?tai edes jotain läheltä liippaavaa?

2

391

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reippailia

      "Pakkopa tässä kysyä nyt että kuinka moni täällä aktiivisesti pyörivistä kuuntelee Hardstyle:a? "
      - En oikein tiiä pyörinkö täällä aktiivisesti mutta voin sanoa sen, että hardstyleä en kuuntele :) Hardstyle on tylsää mun mielestä. Itse tykkään sielukkaasta mustasta musasta esim. täl hetkellä luukutan Omar-S:n The Maker biisiä.

      • sitä

        Hardstyleä tulee kuunneltua aika rutkasti, varsinkin kun satun sitä itse tekemään. :D

        Suosikkeihini tottakai kuuluvat:
        Headhunterz
        Aplha Twins
        Showtek
        jne.

        Jos uutta HS:ää etsit niin käy toki tutkimassa minun tuotantoa.

        http://www.mikseri.net/artists/motion-x.66489.php


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      215
      7704
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      58
      3033
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      199
      2450
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1903
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      183
      1806
    6. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      24
      1552
    7. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      75
      1301
    8. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      28
      1202
    9. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      38
      1193
    10. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      50
      1039
    Aihe