Kauanko jaksaisit jatkaa ilman, että toinen vastaisi?
Onko kaksi peräkkäistä jo liikaa?
Onko kaksi peräkkäistä jo liikaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ei vaan kiinnosta
Asiasta ja tilanteesta, vähän niinku puhelimenkin kanssa. Montako kertaa viitsis yrittää soittaa hätäkeskukseen, jos vastattu puhelu voisi pelastaa hengen? Ehkä kerran tai kaksi?
Mut montako kertaa jaksais yrittää soittaa taksikeskukseen uudenvuodenyönä, ettei tarvitsis kävellä kotiin? Ehkä 200 kertaa?
olisi ihan joku vieras tyyppi, niin en kyllä lähettäisi sitä ekaakaan, mutta jos nyt taas on jostain tutusta kyse, niin en mä tuollaisesta voisi harmistua jollei nyt johonkin viestiin vastaa, koska itse sorrun tohon samaan...unohtuu vastata jollei heti vastaa ja sitten kun muistaa joskus päivien kuluttua, niin sitten ei enää näe sitä vastaamista edes tarpeelliseksi.
Toki riippuu asiasta. Jos ihan oikeesti olisi joku tärkeä asia, johon kaipaisin vastausta, niin olisi se hiukan outoa, jollei toinen vastaa. Siinä tapauksessa varmaan soittaisin, jos olettaisin ettei toinen ole kenties edes lukenut koko viestiä.
Sisarukseni jaksavat aina ilmoittaa tekstarilla, milloin mamma on kärrätty sairaalaan, vaikka en vastaisikaan viestiin.
oletko loukannut häntä?