HIV virusta tietämättään. Kun ajattelen tuota uutista se ei ole mikään yllätys. Niin moni pettää miestään tai vaimoaan niin noinhan siinä sitten käy. Yllätys sitten puolisolle kun jossain vaiheessa tartuttaa taudin häneen. Siinä jälleen nähdään että pettäjä ajattelee vain ITSEÄÄN. Kaiken huippu on se että kun petetään niin mitään ehkäisyä ei käytetä.
Tuhat suomalaista
kantaa
4399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vaan kylmästi vetää kumi päälle kun vaimoaan rakastelee? Vois olla keskustelun paikka ja mennä jalat ristiin vaikka itselläni on 100% tieto omista teoistani niin on käyny toi sama asia mielessä.
Ei oo kiva saada mitään tautia vaimoltaan.
Tosin jos hiv pukkais niin eipä tarvis ainakaan emännän sitä taudin puhkeamista odotella...
ovat potentiaalisia HIV:n tartuttajia. Jos tiedät moista ilolintua paljaalla panneesi, niin ihan pikku vinkki: käy nyt jumalauta testeissä.
ei kerrota kuinka moni näistä HIV-tartunnoista on tapahtunut avioliitossa tai avoliitossa olleille. Vapaatkin ihmiset harrastavat seksiä.Ja jos hieman viitsii lukea muutakin kuin Ilta-Sanomian tms. niin huomaa että OHO Klamydia onkin paaaaaallllllllljjjjjoooooooonnnnnn yleisempi sp-tauti kuin HIV.
on varmaan aika itsestään selvää, että klamydia on paaaaaaallllljjjjjoooooonnn yleisempi kuin HIV? Klamydiaan ei kuitenkaan kuole.