On ilta ja menen vaimoni kanssa sänkyyn. Luemme hetken, mutta sitten vaimoni tulee kylkeen kinni ja aloittaa eroottisen kyöhnäämisen. Tottakai kiihotun ja lähden mukaan touhuun. Kuumenemme molemmat, suutelemme, hyväilemme pitkään. Vaimoni on aivan märkä ja minäkin haluan työntyä jo hänen sisäänsä, himot hyrrää täysillä.
Tässä vaiheessa vaimoni irrottautuu, sanoo menevänsä pissalle ja tulevansa heti takaisin. Veskistä kuuluu lorotusta, sitten pestään alapää ja sen mukana kaikki liukasteetkin. Aikaa kuluu...
Vaimo tulee sänkyyn takaisin, oma vireeni kadoksissa jo. Vaimo alkaa taas kyöhnätä, minä vastaan toki siihen, mutta rakastelu on nyt työtä ja rutiinia. Hoidan vaimolle orkun ja roiskaisen sisään, siinä kaikki. Ärsytys rakastelun keskeyttämisestä juuri kriittisessä vaiheessa tuntuu vieläkin mielessä, kun lopulta käymme nukkumaan. Ja tämä toistuu kutakuinkin joka toinen kerta.
Kysymys kuuluukin: miksi ihmeessä naisten (vaimoni ei ole tosiaankaan ainoa!) täytyy lähteä vessaan juuri kesken rakastelun? Jos kerran haluat rakastella, niin miksi et käy ENNEN rakastelua veskissä? Eihän pissihätä voi mitenkään yllättää esileikin aikana noin säännöllisesti!
Miksiköhän nainen ei ymmärrä, ettei mieskään ole kone, vaan mieskin (ainakin tässä iässä! :D) tarvitsee keskeytymättömän vireystilan HYVÄÄN rakasteluun? Ei nainenkaan tykkäisi, jos mies juuri naisen ollessa valmiiksi kiihotettu hyppäisi vessareissulle.
Ja ennenkaikkea: kuinka saan tämän asian kerrotuksi vaimolle niin selvästi, että hän ymmärtää, mutta silti häntä loukkaamatta?
Tässä vaiheessa vaimoni irrottautuu, sanoo menevänsä pissalle ja tulevansa heti takaisin. Veskistä kuuluu lorotusta, sitten pestään alapää ja sen mukana kaikki liukasteetkin. Aikaa kuluu...
Vaimo tulee sänkyyn takaisin, oma vireeni kadoksissa jo. Vaimo alkaa taas kyöhnätä, minä vastaan toki siihen, mutta rakastelu on nyt työtä ja rutiinia. Hoidan vaimolle orkun ja roiskaisen sisään, siinä kaikki. Ärsytys rakastelun keskeyttämisestä juuri kriittisessä vaiheessa tuntuu vieläkin mielessä, kun lopulta käymme nukkumaan. Ja tämä toistuu kutakuinkin joka toinen kerta.
Kysymys kuuluukin: miksi ihmeessä naisten (vaimoni ei ole tosiaankaan ainoa!) täytyy lähteä vessaan juuri kesken rakastelun? Jos kerran haluat rakastella, niin miksi et käy ENNEN rakastelua veskissä? Eihän pissihätä voi mitenkään yllättää esileikin aikana noin säännöllisesti!
Miksiköhän nainen ei ymmärrä, ettei mieskään ole kone, vaan mieskin (ainakin tässä iässä! :D) tarvitsee keskeytymättömän vireystilan HYVÄÄN rakasteluun? Ei nainenkaan tykkäisi, jos mies juuri naisen ollessa valmiiksi kiihotettu hyppäisi vessareissulle.
Ja ennenkaikkea: kuinka saan tämän asian kerrotuksi vaimolle niin selvästi, että hän ymmärtää, mutta silti häntä loukkaamatta?
Vastaukset 35
Vanhimmat
Yks exä oli just samanlainen. Ei mitään tietoa spontaanista rakastelusta. Musta oli niin mahtavaa, kun jutteli toiselle rumia ja alko tuoksuun piNpetti. Ei kun ravia vessaan ja ainaki 10 min peseytymistä siellä. Sitten tullaan takas ja haisee joka paikka persikalle. Liukkaus tiessään ja oma fiilis "laskenu" siinä Eurosporttia katellessa. Ei se uudestaan lämmittely enää nii kiihottavaa ollu.
Ei ne koiratkaan toistensa perseitä sen takia nuuski, että mahtaisko persikka tuoksua...
Selitys oli se, että pilluhan haisee! No NIII-I! Sehän se pointti on! Jos se on vaikka aamulla virutettu, nii se illalla vielä ihan jees. Toinen juttu on sitten joku 4pv vanha festaripiNpetti.
Ei kai siinä voi muuta kuin varovasti ehdotella, että sinun tuoksun minä haluan tuntea, enkä jonku hetelmän.
Ja kaiken huipuksi vaimoni oli tullut iltapesulta n. puoli tuntia ennen tätä viimeistä eli eilistä tapausta, joten ei paikat varmastikaan vielä sillille lemahtanut. :D
Tokihan ymmärrän, että jos rakko on täynnä, niin se voi häiritä rakastelua, mutta tyhjennys pitäisi tehdä ENNEN rakastelua eikä hypätä kesken kuumimman esileikin vessaan.
Pitäisiköhän alkaa aina heti alkuvaiheessa kysyä kuin pikkulapsilta että pissittääkö? :D
Lopoettakaa naiminen
ei kai nyt tuommoisesta kukaan suutu jos kerrot asian niin kuin se on. vaimosi vain ei ole tullut ajatelleeksi että moinen häiritsisi sinua. kerro mieluiten joskus vaikka sängyssä kun olette menossa nukkumaan.. mutta älä seksin aikana .. ennen tai jälkeen. jos töksäytät sen yllättäen niin vainosi voi mennä hämilleen. ja siitä loukkaantua. mutta kerro vaikka kun olette menossa nukkumaan.. että asiaasi on vaivannut eräs seikka ja jota olet ihmetallyt..miksi käyt vessassa juuri alkuvaiheessa/ kesken seksin,ja että tämä saa sinun fiiliksesi hieman laskemaan..Olen melkein varma että naisesi osaa ottaa palutteesi asiallisesti.
..yrittäisit hellästi estää häntä lähtemästä vessaan ja jatkaisit siitä missä olitte..
Itsekkään en ole kyllä varma toimisiko se..=), mutta kannattaa kai yrittää..=)
Keskustelu on myös hyvä keino..Puhut suoraan asiasta.. ehkä vaimollasi on jonkin lainen kompleksi itsestään, tai miltä hänen alapäänsä tuoksuu tai näyttää..Tai ehkä hänelle todella tulee vessahätä kun hän pääsee kiihotuksessa tiettyyn pisteeseen.. Keskustelemalla asiasta pääsette varmasti molempia tyydyttävään/tyydyttävämpään ratkaisuun..=)
Naiseen vetoaa muuten varmasti positiivisesti se, että sinä puhut seksistä niin avoimesti..=)
..ettei menis pesulle kun niiiin kovasti tykkäisit hänen luonnollisesta tuoksustaan. Vaimosi voi tuntea itsensä jotenkin likaiseksi, eikä ehkä voi heittäytyä tunnelmaan ennen kuin on käynyt peseytymässä, mutta pienellä vakuuttelulla saat ihmeitä aikaan.
... illallakin vaimo oli puolisen tuntia aiemmin tullut suihkusta, joten ei paikat varmasti olleet "likaiset".
Kyse on nimenomaan ja kirjaimellisesti siitä pissaamisesta. Mutta pointtini olikin kysyä sitä, miksi ko. asiaa ei hoideta ENNEN rakasteluun ryhtymistä, vaan sen sijaan juuri kiihkeimmillä hetkillä kesken rakastelun.
..kiihottuminen tuntuu vähän samalta kuin pissahätä, siihen täytyy vain tottua. Sano esim siinä vaiheessa kun vaimosi alkaa 'kiehnätä' että voisitko käydä hädällä nyt jos tarvitsee käydä. Jos tuntuu liian suorasukaiselta niin ota puheeksi jälkeenpäin, sano että sua asia häiritsee.
Naisen fysiikka nyt vaan on sellainen, että hätä tulee tod helposti siinä hommaillessa. Mutta vaimosi pitäisi myös itse tietää, että pissattaako häntä vai onko hän saamassa. Minulle tulee voimakas vessahätätunne tietyssä vaiheessa, mutta se menee ohi kun vaan jatkaa touhuja. Vessassa pitää todellakin käydä ennen, jotta tuntemukset ei sekoitu.
Mutta jos tämä vessatouhu alkaa jo ennen itse aktia, niin mikäpä estäisi sinua menemästä mukaan suihkuun?
... pissahätä sotkeudu muihin tuntemuksiin.
Mukaan suihkuun? Vaimo käy vessassa pissalla ja sitten bideellä pesee alapäänsä. Miten tuohon voi mukaan mennä? :D
Mielestäni sinun pitäisi keskustella asiasta jossain muualla ku sängyssä.Itselläni ollut sama vaiva joka johtui siitä että jännitin miestäni ja pelkäsin tosiaankin että en olisi hänen mielestään puhdas joten oli pakko käydä pissillä ja pesulla.
Tuo häpeily ja pelko nimittäin alkaa juuri siinä vaiheessa ja on eräänlainen tapa josta pääsee eroon jos kumppani on hienotunteinen kuten omani oli.
Otapa asia esille joku ilta kun istua kyhjötätte vierekkäin.Kerrot hienovaraisesti miltä sinusta tuntuu ja kysy häneltä ujosteleeko hän sinua.
Olen ollut naimisissa n.40 vuotta ja vieläkin ujostelen miestäni enkä esimerkiksi esiinny hänen nähtensä alasti.Johtuu lapsuuteni aikaisista kokemuksista joista ei ilmeisesti koskaan pääse täysin eroon.
Kumppanini hellyys ja rakkaus oli osan ujoudesta karsinut pois mutta vaihdevuosien jälkeen kun alkaa olla "repsahtanut" olen taasen alkanut häpeilemään itseäni...jopa halujani mieheni suhteen.
Paljon rakkautta ja hellyyttä elämäänne toivoen ;)
" ei tuo pissahätä sekoitu muihin tuntemuksiin" No sittenhän olet jo keskustellut asiasta naisesi kanssa!! Tai sitten vain oletat tietäväsi mitä naisesi tuntee...sellainen pissahädän tunne saattaa jossain vaiheessa todella tulla naiselle, kun kiihottuu. Jos hänellä on joskus ollut yhdynnän aikana rakko täynnä ja hän pelkää saman kivuliaan kokemuksen uusiutumista, siksi siitä on tullut suorastaan pakkomielle varmuuden vuoksi käydä pissalla. Puhu ihmeessä asiasta hänen kanssaan, eihän tuo muuten selviä.
Itsellä oli joskus tapana sanoa miehelle että kävisin ensin peseytymässä, kun alettiin sekstailla, mutta kun mies sanoi että ei tarvitse, niin en sitten käynyt:D Tämä toistui muutaman kerran ja uskoin sitten ettei peseytymättömyys haitannut. Itseäkin se vähän haittaa, jos pesee itsensä ja sitten joutuu aloittamaan melkein alusta. Eri asia on tietenkin suuseksissä...
Mutta tuskinpa naisesi suuttuu jos otat asian puheeksi syyttelemättä, ilmaiset toiveesi ja kysyt liittyykö siihen pissallakäyntiin jotain.
... kyse ole kuin pelkästä pissilläkäynnistä, kyse ei siis ole mistään "likaisuus" asiasta.
Asiasta on nyt juteltu ja ihan positiivisesti vaimoke siihen suhtautui.
Ennenaikainen laukeaminen on ihan saman tuntuista, varsinkin kun meillä se on sääntö. "Voihan sitä toisen kerran", niin kait sitten joskus puolen tunnin jälkeen, jolloin mies on mukan velvollisuudentunnosta eikä edes laukea, kaikki kiihkeys oli siinä ekassa kolmen työnnön jutussa. Tähän ei edes auta se, että pyytäisi nätisti josko menisit pissalle eka. Ei tehoa mikään, että pliis älä tule heti. Kyllä ton teidän jutun pystyy varmaan puhumalla hoitaan, senhän pystyy vielä sanomaan silleen positiivisesti, että tiekkö olis mukavaa jos et häipyisi siinä välissä kun haluun sua niin paljon.
... liipasin herkässä, jos jo kolmen työnnön jälkeen "laakasoo". Varmasti se naisella alkaa hiljalleen tökkiä. Itselläni on pikemminkin päinvastainen ongelma, usein täytyy todella keskittyä, jotta laukeaisi kohtuuajassa.
Juttelin viikonloppuna asiasta vaimokkeen kanssa ja ihan hyvin hän suhtautui.
Vaihda kalkkunaa.
Myös itsekseen on kiva elää - jos on tyhmiä naisia sattunut elämään...
... vaihtaisin vaimoketta noin pienen (tosin hetkellisesti ärsyttävän) jutun takia, niin saisin olla jatkuvasti vaihtamassa. Täysin "virheetöntä" (siis täydellisesti miehen mielen mukaisesti käyttäytyvää) naista tuskin on olemassakaan. Ja tuskin olen "virheetön" itsekään.
Mites onko vaimosi ehkä kärsinyt useista virtsaputkentulehduksista?? Tosi inhottava vaiva ja naisilla usein yhdynnän aikana virtsaputkeen joutuneiden bakujen aiheuttama. Ehkäisyyn nimittäin aina painotetaan virtsaamista sekä ennen että jälkeen yhdynnän (huuhtelee virtsaputken ja ehkäisee tulehduksia).
Inhottava (varsinkin naisten lyhyemmän virtsaputken takia) vaiva, eikä liity mitenkään henkilökohtaiseen hygieniaan!
Kannattaa varovasti kysellä...
... kysymys tulehduksista.
Juteltu on jo, ihan hyvin hän asiaan suhtautui.
... siinä saattaa olla se että nainen ei tiedosta virtsaamisen tarvettaan ennen kiihottumistaan jolloin verta alkaa pakkautua paikkoihin. Tarve käydä vessassa on todellinen, sen lorotuksesta olet varmasti huomannut itsekin. Seuraavalla kerralla voisit leikkimielisesti komentaa ennen kuin vaimosi kiehnää enempää: "Hopi hopi vessaan pissille ja jätä paikat pesemättä, tykkään sun tuoksusta!" naisellisesti hän tietysti kauhistelee brutaaliuttasi, mutta vakuuta olevasi tosissaan. Ja kun hän tulee takaisin sinä oletkin jo tanassa odottamassa luonnolliselle tuoksuvaa naistasi...
... täytyy tehdä. En vain viitsisi, kun olen vuosia lasta aina jonnekin lähdettäessä hoputtanut pissille, mieluusti antaisin aikuisen itse hoksata asian. :D
Sori, mutta meillä ongelma on toisin päin. Aina kun aletaan käydä tosi kuumana että hän haluaisi tulla sisään joudun kuulemaan:minun täytyy...
Kyllä siinä naisellakin jo paikat kuivuu kun kaveri vessasta takaisin tulee!!!! Itse en pysty kuvittelemaan että siinä vaiheessa juotaisin vielä ajattelemaan että minua pissittäisi!?
... ymmärrät sen, miksi tuollainen ärsyttää! :D
En ole kyllä koskaan kuullut aiemmin miehestä, jonka pitäisi käydä tuossa vaiheessa veskissä, johan "juhlakalulla" on hankala pissiäkin.
Hankalaa ellei mahdotonta...
"Nainen" ei oo miestä nähnykään...
... se ei ole, mutta oman kokemuksen mukaan riittävän hankalaa ja vaatii oikein kunnon "hädän" onnistuakseen.
Tarvitsee vain mennä käsinseisontaan pytyn eteen! :)
... juuri niin. Pirun vaikeata on muuten osua pyttyyn. :D
Vaatii kylliksi suuren veskin ja valtavan pisoaarin.
Tähtää sladdilla 5 metrin päässä olevaa pönttöä, hieno ballistinen kaari vaikuttaa tuhoalueeltaan about 20 neliömetriin asti. Tuhoalueen maksimoimiseksi muista myös vemputtaa tai jos haluaa ihan totaalisen tuhon, niin pyöräytä pari piruettia;) Hyvä jos pari tippaa osuu sinne minne kuuluukin;)
... ei voi kyllä enää mitään lisätä! :D
Mikset puhu tosiaan suoraan vaimollesi tästä asiasta,niin minä tekisin haluaisin minulle tehtävän sanoisit että siinä kerkeää kylmetä niin kauheesti kun toinen menee vessaan ja maku häviää hommasta..sanot siis kiltisti ja lempeästi,luulisi ymmärtävän..
... ja ihan hyvin hän asiaan suhtautui.
tosi hyvä!!=)
niin arvelinkin!!siinä se parisuhde taas vahvistui!
Hmmm...
Hyvää Joulua Teille kahdelle!
On se merkillistä. Ettei puhuta. Mistään??? Meillä käydään yhdessä suihkussa...niinkuin esileikkinä ja sillee. Ihanaa ottaa kunnon jorma käteen ja...hmm..Suuseksiä ei kumpikaan tee ennen pesua kuin äärimmäisessä puutteessa (eli siis todella harvoin). Eivät miehetkään tuoksuttomia ole naisesta nyt puhumattakaan. Mutta nautiskelkaa ihmiset! Seksi on iihaanaaaaahhh
Toi oli asiaa!