Cipralexin lopettaminen minulla!!!

Lopetin Cipralexin viikko sitten ja pitoisuus laski melkoisen nopeasti. Työssä tuli eilen, kuin olisin kuullut ihmisten äänet kaukaa... Päässä "säväreitä". Olo epätodellinen ja pää, kuin puutunut ja raskas.. Miksi näistä oireista ei kerrota lääkeselostus lapussa???!!! Mitä voi tulla... Mulla oli lääkitys 7 kuukautta ja yritän pärjätä ilman.. Mulla ollut masennusta elämän koettelemusten vuoksi.. Millaisia oireita muilla?
6547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tarkoitatko ikäänkuin sähköiskuja päässä, sellaisia säpsähdyksiä, ne on ainakin yleisiä justiin ssri lääkkeitä lopetettaessa!

Äänestä
  • Kyllä, kuin sähköiskuja... Ja olo epätodellinen... Enpä olisi arvannut... Ajattelin lähihoitajana minulla olevan aivojen verenkierron häiriöitä.. Vieläkin sellaista.. Aikas pitkään kestää nähtävästi...

    Äänestä

Kahden ekan viikon aikana sain säväreitä päivittäin, tosin toisella viikolla jo vähemmän.
Nyt kolmannella viikolla on tullut kaksi pientä.
Alkuun oli pää kun tynnyrissä ja toisella viikolla hermot tosi kireällä, nyt rupee elämä taas hymyilee.

Äänestä
  • Et kai ny seinään lopettanu kertalaakista!!!!

    Äänestä

  • lopettanu kirjoitti:

    Et kai ny seinään lopettanu kertalaakista!!!!

    Väärin tein!!! Tiedän, että olisi pitänyt lopettaa vähän kerrallaan... Ensin puolittaa ja sitten lopettaa.. Mulla jäi resepti uusimatta ja jätin ottamatta.. Fiilikset ihan jees, mutta noi sävärit... Miksi kukaan lääkäri ei kertonut mitä voi tulla... Luulin jo johtuvan pumpusta...

    Äänestä

  • Tein väärin!!! kirjoitti:

    Väärin tein!!! Tiedän, että olisi pitänyt lopettaa vähän kerrallaan... Ensin puolittaa ja sitten lopettaa.. Mulla jäi resepti uusimatta ja jätin ottamatta.. Fiilikset ihan jees, mutta noi sävärit... Miksi kukaan lääkäri ei kertonut mitä voi tulla... Luulin jo johtuvan pumpusta...

    Mitä ne sulle on koulussa opettanu.
    Minä jo lähihoitajana osaa itsekin ottaa tietoa vaikka netistä jos ei lääkäri kerro.

    Omin päin lopetin Cipralexin ja ajoin sen alas kuukaudessa ilman säväreitä.
    Saat kyl syyttää itteesi:(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kamalia oireita... kirjoitti:

Lopetin Cipralexin viikko sitten ja pitoisuus laski melkoisen nopeasti. Työssä tuli eilen, kuin olisin kuullut ihmisten äänet kaukaa... Päässä "säväreitä". Olo epätodellinen ja pää, kuin puutunut ja raskas.. Miksi näistä oireista ei kerrota lääkeselostus lapussa???!!! Mitä voi tulla... Mulla oli lääkitys 7 kuukautta ja yritän pärjätä ilman.. Mulla ollut masennusta elämän koettelemusten vuoksi.. Millaisia oireita muilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu