Olen seurustellut reilut kaksi vuotta miehen kanssa,joka teki pornoa ennen kuin aloimme seurustelemaan. Olen nähnyt videot ja tuntuu,että en koskaan tule pääsemään asiasta yli. Mitä mun pitäisi tehdä? En voi vaan mitään,että asia vaivaa.
Ongelmako?
....
7658
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
seurustelun aikaan vai paljastuiko videot nyt jälkikäteen yllätyksenä? Tekikö kaupalliseen levitykseen. Oletteko puhuneet asiasta,miten mies nyt suhtautuu. Onko pelkona, että tekee joskus lisää... eihän tuo ihan tavanomainen tausta ole :o| minkä ikäisiä..
Nää vaikuttaa, että osais ottaa kantaa
Oli tiedossa ja kyllä kaikki näkevät,jos haluavat. Ei kauheesti olla puhuttu,mutta hän tietää,että en hyväksy. Niin kauan,kun hän on minun kanssani niin en todellakaan suostu,että hän tekisi lisää. Ikää on reippaat 20. Mua ällöttää jotenkin niin paljon. Olisiko kiva nähdä,jos oma kulta panisi jotain toista? Mutta tiedän,että useat ihmiset ovat suhteissa pornoa tehneiden kanssa niin,miten he suhtautuvat asiaan?
Joko pystyt elämään sen asian kanssa, tai sitten et. Riippuu niin ihmisestä pystyykö tuollaista hyväksymään. Minun olisi vaikea kuvitella että pystyisin tuon alan ihmisen kanssa seurustelemaan, varsinkaan vakavammin, että tehtäisiin lapsia, mentäisi naimisiin jne... Et kyllä sitten tee oikein miestäkään kohtaan jos vähän väliä voivottelet sen menneisyyttä.
jotain puoleenasavetävääkin, kun aloit asian tieten seurustelemaan? Mitä ovat vahvat puolensa. Luuletko, että mies olisi nyt aivan oleellisesti muuttunut. Mikä hänen motiivinsa lie ollut pornon tekoon. Onko vielä jotenkin sen maailman kanssa tekemisissä, ja entäs privaatissa: tarjoileeko pornoleffaa mielestään viihdykkeeksi ja 'taustamusiikiksi' (arvaan, että Sinun mielialaasi porno ei erityisemmin kohenna, ehkä päinvastoin tunnepuolen osalta kylmettää).
Kysymyksiä siksi, kun arvelen, että miehen 'geenistöllä' on hankala päästä pornosta kokonaan eroon, kun tausta on tuollainen. Jos sanoo, ettei ole ongelma, niin kuitenkin on varauduttava siihen, että piilossa vaikka netin kautta harrastaa jotenkin.Se syö itsetuntoasi. Persoonan ja luonteen täytyy olla 'poikkeava', kun on tehnyt pornoa julkiseen levitykseen. Tällaisia mietteiä tähän mennessä
mies on nyt sun kaa.Jos mies on sitoutuntu suhun ja lupaa olla tekemättä pornoo enää ikinä sinun vuoksesi,kannattaisu sinunkin antaa menneiden olla menneitä.
Ehkä pitäisi antaa menneiden olla...mutta mutta...välillä, kun asia taas tulee mieleeni niin ahdistaa tosi paljon. Argh.
aikaan ole tehtävissä juurikaan, antaa ajan näyttää