kuka teidän

mielestä

palstalaisista on kasvanut (henkisesti) eniten palstauransa aikana?

Tiedän, että täällä on meitä 2-3 vuotisia (ja vanhempiakin) veteraaneja aika paljon. Kyllä siinä ajassa jo näkee jotain.

14

653

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .................

      Henkisesti varmasti helpointa on "kasvaa" jollekin sellaiselle, joka koko ajan saa sanomisistaan riippumatta suitsutusta palstalla.

      Mahdotonta "henkisesti kasvaminen" taas on esimerkiksi puskakirjoittajille, joita ei oteta sanomistensa mukaan, vaan palastahäiriköiden vääristelyiden ja mielikuvitusjuttujen mukaan. Nimimerkillä: "Kokenut karsaasti".

      • ap.

        kehaisen vähän sinua.

        Kyllä sinäkin olet rauhoittunut :)

        Minä otan kaikki tekstit juuri sen sisällön mukaan, en kirjoittajan.

        Ei täällä ole yhtään sellaista, joilta ei olisi rimanalituksia joskus lipsahtanut. Itseltänikin joskus.


      • ..........................
        ap. kirjoitti:

        kehaisen vähän sinua.

        Kyllä sinäkin olet rauhoittunut :)

        Minä otan kaikki tekstit juuri sen sisällön mukaan, en kirjoittajan.

        Ei täällä ole yhtään sellaista, joilta ei olisi rimanalituksia joskus lipsahtanut. Itseltänikin joskus.

        Mistä sä edes tietäisit, että kuka mä olen? Voin kertoa, että ei ole rekisteröityä nimimerkkiä.

        Mielestäni en ole rauhoittunut, vaan luultavasti tullut kärkkäämmäksi. Tarpeeksi kun luen vähäisen älyllisen ymmärryksen omaavien mielikuvitustulkintoja minuun ja sanomisiini liittyen, sitä alemmas vajoaa kunnioitukseni tällä palstalla käytävän keskustelun tasoa kohtaan...

        Jos viittaat muhun tunnistavassa mielessä, voinet kertoa, että kuka mä olen? Mä en tunnista sinua, joten oletan, ettei sinunkaan tulisi tunnistaa minua. Perusteluiden kanssa saatan sinut kylläkin käsittää, ilman niitä en. Kiitos toki kehuista, jos nuo kehuiksi oli tarkoitettu.

        T: sama edellinen nimimerkillä "Kokenut karvaasti" ( Vai kirjoitinko mä äsken "Kokenut karsaasti"? Anyway, sama asia. Asian merkitys ei muutu.)


    • minä minä minä...

      • ap.

        jos siltä tuntuu :)


    • Koulussa ei

      kasveta.

    • cookos

      ei vaiskaan.Netti ei vaan sovi kaikille. Mulle? Kuka sen sanois...

    • relan

      palstakäytös on paljon muuttunut alkuajoista.

      • ap.

        hän jo ulos täältä?

        Ei ainakaan tarvi enää nikkiä. Ihan hyvältä näyttää.


    • että mä olen ainakin taantunut tän palstan ansiosta vuodessa ihan *pimpelipom, tsirp, tsirp, titityy*-tasolle. Samoin mun suomen kieleni on muuttunut sellaiseksi, että en kehtaa enää lukea tekstejäni, kun oon ne kerran kirjoittanut:(

      • ap.

        semmonen homma, että jos on jo jonkinlaisen tasapainon saavuttanut, niin sittenhän taantuminen on tietysti mahdollista :)

        Runontajalle samat terveiset.


    • Henkinen kasvu on madaltunut!

    • ollos hyvä ja

      ja kertoo vaan, kenessä olis kehitystä tapahtunu.

    • Immu ainakin

      on oppinut sisäsiistiksi ja kulkemaan suht. nätisti hihnassa.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      91
      1477
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1033
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      383
      864
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      156
      849
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      727
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      56
      723
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      668
    8. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      641
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      632
    Aihe