the Saints teki kaksi todellista punkin klassikkoa. (I´m) Stranded ja Eternally Yours. Nyt ne on ilmestyneet remasteroituina versioina, bonuksena mm, makeita singlebiisejä. Mulla on ollu kolme niiden ekaa vinyyliversioina. Viime kesänä ostin nää uudet cd versiot. Voi jumalauta miten komeita biisejä. Ja Chris Bailey on yksi rockin ja punkin mieslaulajista, jolla upea ääni. Hienolla asenteella ja hyvillä melodioilla ja rajuilla kitaroilla soitettua täydellistä musiikkia. Se kolmaskin levy on hyvä, siinä on sekoitettu bluesia ja punkia keskenään, sekin on hieno albumi. Näihin levyihin ei sitten kyllästy millään. Ei vielä yli kolmessakymmenessä vuodessa.
the Saints
77-09
3349
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Saintsin (I´m) Stranded on aivan mieletön levy. Kannatta hankkia se remasteroitu versio jossa 8 upeeta bonusbiisiä. Punkin kermaa!!!!!!!!
Ostin ton levyn. Täst ei punk enää paremmaks muutu. Yht hyvää voi ol mut ei parempaa. Rajuu kamaa, kovii biisei. Rrrautaa! &%¤?=?/(&"#!**
Jep! Tätä oli ja on hyvä punk. The Saints: I´m Stranded. Energisiä tarttuvia biisejä. Rajua. Chris Baileyn hieno ääni. RRRRROCK!!!!!!!