miksei voisi saada sitä mitä haluaa

Ehkä jos haluaa juuri sitä, mitä ei voi saada..
41131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ottaa riskin. Elämä on liian lyhyt murehtia, pitää tarttua tilaisuuteen ja nauttia.

Äänestä

Elämässä ei aina saa sitä mitä haluaa. Keskity siis siihen, jonka voit saada.

Äänestä

jos ei halua ei voi saadakkaan.

Äänestä

se mitä halutaan - JOS oikeasti sitä haluamme!!!
(Ei nyt kuuta taivaalta mutta mitä sillä tekisimmekään...)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Ehkä jos haluaa juuri sitä, mitä ei voi saada..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu