mulla on huono iho aknea,epäpuhdas ja rosoinen iho. Kesällä iho ei näytä niin pahalta kun se on vähän saanut väriä. Meikkiä en käytä, mutta kumpi olisi parempi oma kasvosolarium ja sitä maltillisesti vai alanko käyttämään meikkivoidetta?ei oikein tuo viimeinen vaihtoehto miellytä. Käyttääkö kukaan kotona kasvosolariumia ja kuinka usein ja millaisia aiko per kerta?
KASVOsolarium
kokemuksia?
2236
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Rusketus mieluummin purkista kuin auringosta tai solariumista. Ethän halua ennenaikaisesti vanhentunutta ihoa (= maksaläiskiä, ryppyjä).
Itse pääsin eroon liiallisesta talinmuodostuksesta, ihomadoista ja ihon pintakuivuudesta apteekin a-vitamiinivoiteella.
Itse kävin noin kuukausi sitten solariumista ja se tekee omalle epäpuhtaalle iholleni hyvää. Myös siskoni on saanut apua selkänsä finneihin solariumista. Käyn itsepalvelu solariumeissa, jossa kerta maksaa 4 e. En käy kuin kerran kaksi vuodessa, joten en usko, että se on terveysriski. Liiallinen A-vitamiinin läträäminen kyllä on :)