napsauttamalla sormiaan tai kadulta? Miksi nainen on paremmassa asemassa? Miksi en syntynyt naiseksi, ei olisi yksinäistä.
Miksi nainen löytää sen oikean
..........
15923
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Eräs ystävättäreni on erittäin kaunis. Lähes täydellinen. Myös luonteeltaan. Mutta hänkään ei ole löytänyt sitä oikeata, vaan löysi miehen, joka petti ja jätti. Mitä saumoja meillä tavallisilla naisilla on, jos kaikkien unelmanainenkaan ei onnistu?
että tuollaiset miehet teitä juuri kiihottaa. PELIMIEHET!
barbinnäköiset naiset oli ne sitten pettäjiä, hakkaajia tai whatever. Pääasia, että saa talutella kaupungilla ja esitellä kavereille ja nussia intona siitä, että 95% miehistä haluais kanssa. Ihan sama sen henkisen puolen kanssa.
kyllä sellainenkin käy, mutta itselleni riittää, kun on mistä ottaa kiinni. Ja pään sisällä muuta kuin purua.
sanotte, mutta teette toista...
en ole koskaan ollut barbin kanssa yhdessä. Ottaako totuus noin koville, ettet voi sanoa naisten olevan valehtelevia sekä laskelmoivia? Heti pitää keksiä jotai miehen syyksi.
mutta ainoastaan kauniin naisen. Ottaako noin koville myöntää miesten katsovan pelkkää ulkonäköä ja ajattelevan vain sitä, miten muille miehille voi leuhkia "naisesineellään"?
eli tavallisen näköisten ja hieman ylipainosten. Mitä keksit seuraavaksi?
kauniiden naisten kanssa, sillä niillä on parempi itsetunto, tietävät mitä haluavat ja niihin voi siksi luottaa enemmän.:DDD
Näin sivullisena kommentoin sen verran, että tuo on osittain totta. Tiedän sellaisia miehiä, jotka vannovat rakkauttaan kauniiseen naiseen ensinäkemisellä. Haluavat siis vain kauniin naisen ja sitten toivovat, että nainen olisi luonteeltaan edes siedettävä. TOSIN, sama pätee myös osaan naisista, ulkonäkö paras mahdollinen ja sitten peukut pystyyn, että luonne olisi myös kultaa...
Onneksi on kuitenkin poikkeuksia molemmissa sukupuolissa, itse edustan poikkeusta myös ja olen siihen tyytyväinen. En koe tarvetta olla samanlainen kuin esim. kaverini, jotka edustavat juurikin tuota edellä mainittua miestyyppiä.
sellanen vitun naisen näyttely ole jotain 16 kesäisten hommaa?
pelkästään trollasin ja kävin väittämään vastaan vastaan väittämisen ilosta. Eihän koko alkuperäisessä kirjoituksessa ollut mitään järkeä (että naiset muka löytää sen oikean tuosta vaan ja sitten ristiriitaisesti väitetään naisten haksahtavan vain pelimiehiin). Ei sellaiseen kirjoitukseen kai kukaan vastaa tosissaan.
ne ulkonäönnussijat ovat enemmistö. Enemmistö on taviksia, jotka haluaa kivan kumppanin, jonka ei tartte olla ulkonäöltään täydellinen. Ainakin 20 ikävuoden jälkeen. Yläasteella varmaan enemmistö on niitä näyttelyesineen hakijoita.
on nähty.
mikäli väittämät "naiset löytävät sen oikean helposti" ja "naiset kiinnostuvat vain pelimiehistä" pitävät paikkaansa, niin pelimies on naiselle se oikea = nainen sopii parhaiten yhteen pelimiehen kanssa. OOOkkei! Pitää siis itsekin suunnata katse pelimiehiin.