Tarttis mennä tarkistuttaa hampaat, että onko reikiä. Julkiselle puolelle en jaksa jonottaa yli puolta vuotta, niin ajattelin mennä yksityiselle, kun nykyisinhän saa Kelakorvauksenkin suoraan, eli ei varmaan ole kovin kallista? Missä hinnoissa tollanen perustarkistus pyörii? Mikä paikka olisi halvin PK-seudulla?
Edullisin hampaiden tarkistus?
PK-seutu
3428
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Seuraa lehti-ilmoituksia. Jotkut yksityislääkärit näyttävät tarjoavan tarkastusta ilmaiseksi hoidon yhteydessä. Yrittävät ilmeisesti näin saada asiakkaita ja ainahan yksityislääkäri löytää jotain korjattavaa josta saa katteensa.
Hammaslääkäri korjattavaa hampaista huonossa kunnossa on kansamme hampaat ja Coca cola ei heidän työtään vähennä.
Kun Coca-Colaa on haukuttu hampaiden syöjänä, on vaihdettu vesiin ja kun ne eivät maistu miltään, otettu maustettuja ja hiilihapotettuja vesiä. Sitten taas hiilihappo syövyttää hampaita. Sama juttu tehojuomien osalta ja sitten ihmetellään miksi hampaissa on reikiä kun ei edes juoda limuja.