Lämpörullista

Sain lahjaksi lämpörullat, mutta en tajua, miten ne kiinnitetään hiuksiin.

Niissä on mukana taivutetut metallipinnit ja muoviset jotkut jutut.

Voisko joku auttaa?

Ja kauanko niitä pitää sitten pitää päässä, jos saan ne hiuksiin laitettua?
3195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rullaa hiusta latvasta juureen päin ja sitten kiinnitä ns. perhosnipsuttimilla.Eli siihen vaan rulla väliin ja napsauta nipsutin päälle.

Ne toiset en itse käytä niitä mutta ne on hyvät ja napakammat jos on lyheyt hiukset.

Googleta lämpörullan laitto saattais jossakin olla kuvia ja sitten niiden rullien valmistajilla on varmaankin kotisivut.

Äänestä
  • hiukset mutta niillä pinnellä on todella hankala saada rullat pysymään

    Äänestä

  • Minäpä vielä googletan ja yritän väsätä noita hiuksiin :) Mulla on pitkät hiukset ja siksi mä nuo halusinkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


En osaa käyttää kirjoitti:

Sain lahjaksi lämpörullat, mutta en tajua, miten ne kiinnitetään hiuksiin.

Niissä on mukana taivutetut metallipinnit ja muoviset jotkut jutut.

Voisko joku auttaa?

Ja kauanko niitä pitää sitten pitää päässä, jos saan ne hiuksiin laitettua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu