Heips! Eli mitkäs oli ne vuosiluvut mitkä on Hurriganesin Legacy -kokoelman kannessa? Pitäis tehdä poltettuun CDseen kannet, mut ei muistu luvut mieleen... Kiitos avusta, jos joku osaisi auttaa:)
Legacyn vuosiluvut?
bellflower
4152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ne vuosiluvut ovat 1973-1988.
Jokos "esko" on kruisailu kunnossa ?
No terve taas=)
Perskuta se olikin -88 se toinen vuosluku, no, menee kannet uusiks :(
Ja escosta... Se on kyllä oikein tapaus ;) Sellanen peli ettei sitä voi sanoin kuvailla ;) Huh hu, mikä raato tuli tossa sunnuntaina Rauman läheltä haettua. Se on siis ´72 MK1 Escort sport.
Seisonu tallissa n. 7v. (eikä siis edes käynnistetty sinä aikana), yltäpäältä ruosteessa (takapuskurista puhkikin asti)... Väri on kiiltävä musta (missä tietysti näkyy ruskeeta monessakin kohtaa ;)) puskureita (niitä hienoja pätkäpuskureita) myöten(!!).
Ukko totes, että hänelläkin on kaikennäkösiä raatoja ollu, muttei sentään tällasta! Kyllä kuluu rahaa rakkautta ja tupakkia, kun sen joskus saa ajokuntoon... Mutta onhan se aika polleeta nyt Voortti omistaa :) Taivaspaikka ainakin taattu, kerta voortistit pääsee taivaaseen, kerta kärsii niin paljon maan päällä.
Siellä se nyt makaa tallin pihalla (oviakaan ei saanu lukkoon, hyvä että jotenkin ees pysyy kiinni) ja odottaa, että iskä saa "moponsa" siirrettyä sieltä pois, niin saa Escorvetten sisälle ja pääsee oikeen kunnolla näkemään sen todellisen kunnon.
Olis tarkotus talven aikan hiekkapuhaltaa se ja kun talli ei ole kovin lämmin ym. niin keväämmällä oikeen tosissaan käydä projektin kimppuun. Tarkotus olis siitä rakentaa mahd. alkuperäinen, ei siis pilata millään amishöksöttimillä, muttei varsinaisesti entisöidä. Eikä siitä pystyis millään täysin alkuperästä saamaan -mikä oli alunperin tarkotus ostaa sellanen, minkä vois entisöidä täysin- mutta jos ees toimiva käyttöpeli mulle sikseen, kun saan kortin. Tuskin vielä ens kesänä pääsee kruisaan=(=( Kun sillä ei kuulemma ajeta, ennen ku se on täysin kunnossa, näin sanoi isipappa!
Sisällä haisi niin pahalle, et oli eilen pakko investoida ekan kerran siihen autoon ja ostaa Wunderbaumi sinne =)
Kuva kertoo enemmän, kuin 1000 sanaa...: http://www.finansia.net/hlehtine/photos/escortina/
No pääasia on se, että omistat nyt sen eskon. Siitä on hyvä lähteä etenemään,hih.
Musiikkipuoli sulla taitaa olla kunnossa eli Hurriganes ja Peer Gunth "poltettuna" ja valmiina kuunneltavaksi autotallissa samalla, kun korjaatte eskoa ajokuntoon. Voihan sitä ratin taakse istua ja unelmoida ajavansa pitkin raitteja siellä tallissakin,hih sen aikaa kun haave käy toteen.
Long Live Rock'n'roll
Niin, sehän on pääasia, että se nyt ylipäätään nököttää siinä tallin pihalla:) Itseasiassa ei ees oo mun vielä, kun en papereihin voi nimeä pistää... Mutta sovittiin, että ostan sen isukilta, sitten kun tulee valmiiksi. Kun nostin pienen metelin sittä, että mähän en sellasella "isiliisin" voortilla ajele, että oma oltava tai sit ei mitään;)
Juu musiikkipuoli kondiksessa, ei ole tullu vastaan hurriganesia voittanutta! Tossa kuuntelin hiukan AC/DCtä ja Stray Catsejä... Ei siitä samanlaisia fiiliksiä tullu, kun Ganeseista. Ja kun kuuntelutin porukoillakin Hurriganesia, niin sieltä tuli, et sustahan voi tullakin vielä jotain, kun sä tollasta musiikkia oot ruvennu kuuntelemaan, et kenties meillä voi vuoden päästä soida souvarit =) No, tuskimpa kuitenkaan! Nyt on # CDtä cruisailu (toistaseks vielä rakentelu-) musiikkia, eli 2CDtä Legacyä ja 1CD Peer günttiä.
Theres only two kinds of music, rock and roll;)!