Taas kun tulee Paperiliittoon kohdistuvia lomautus ja irtisanomisilmoituksia, niin tärkein muistettava on se, että onko jäänäyt käyttämättömiä saunavuoroja!
SAUNAVUOROT tulee saunoa pois ennen kuin tehdas lakkautetaan! Tätä samaa asiaa painotin Kemijärvelläkin kun muuta sanottavaa niille ei ollut.
SAUNARÄSTIT SAUNOTTU?
4
392
Vastaukset
- Summan Mutikka
Ja jos Kemijärvellä jäi käyttämättömiä saunavuoroja tehtaan lopettamisen jälkeenkin, niin voitte luottaa muiden paperimiesten solidaarisuuteen, eli tukilakko on luvassa oikeuksienne puolesta!
Koneet seis kuukaudeksi, niin johan alkavat herrat nieleskelemään tyhjää ja nöyristelemään Liiton edessä, ihan kuin aina ennenkin! - ptyöläinen
Joulu- ja juhannusseisokit on myös saatava takaisin! On se niin väärin perhettä kohtaan kun joutuu olemaan pyhänä töissä!
Nyt kunnon lakko pystyyn ajamaan Paperiliittolaisten oikeuksia! Vaaditaan samalla kunnon palkankorotuksetkin kun tällaista röyhkeyttä on joutunut herroilta kestämään!
LAKKORUMMUT SOIMAAN JA VARTIOT PORTEILLE!- PERSE
Ay-pomot saunavuorot hoitelee, siellähän ne työnantajapuolen kanssa asiat sopii ja julkisuuteen tullaan esittämään närkästystä.."kyllä tämä on pöyristyttävää"(suora lainaus todellisesta puheesta)Italiassa on sentään Mafia, täällä on pelkkiä löysiä paskoja, jotka makuuttaa mummoja sairaalan käytävillä, no ehkä vähän oikaisin mutta ymmärätte varmaan mitä tarkoitin.
- Anonyymi
Koneet kii ja perseet penkkiin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432937Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta602809- 422313
- 251773
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251679Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa701556- 481556
- 361226
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771225- 791050